Acum este Vin Mar 29, 2024 8:18 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Gr 8 Electricieni face istorie

Avatar utilizator
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Sep 09, 2017 4:24 pm

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de Vasi_28 » Sâm Sep 09, 2017 4:28 pm

Raman placut surprins sa vad ca ii mai invata cineva lucruri "sfinte " am inginer la firma si nu are habar de asa ceva , faceti o treaba buna cu electricienii , baza teoretica conteaza cel mai mult , nu le strica si practica sa invete circuite sa lege in doze ,ca apoi ei incep sa prinda experienta si in 3-4 luni vor fi foarte buni
Pentru cei care nu se pricep pun poze cu manualul de autorizare sa il caute prin talcioc targ tarabe
Fişiere ataşate
Manual autorizare electricieni (Small).jpg
Aici gasiti ce vedeti pe tabla
Manual autorizare electricieni (Small).jpg (58.62 KiB) Vizualizat de 1453 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Sep 09, 2017 7:11 pm

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de iulica23 » Sâm Sep 09, 2017 7:16 pm

Trebuie sa recunosc problemele de calcul coloane trifazate ,sunt foarte aproape dar nu identie ,intradevar mare lucru sa invete un cursant asa ceva .Nu il mai pot avea la faza toti fraierii
Avem cel mai bun profesor
Fişiere ataşate
alt detaliu tablou cu 6 disjunctoare inclus disjunctor diferential 16A cu 30mA.jpg
alt detaliu tablou cu 6 disjunctoare inclus disjunctor diferential 16A cu 30mA
alt detaliu tablou cu 6 disjunctoare inclus disjunctor diferential 16A cu 30mA.jpg (52.85 KiB) Vizualizat de 1403 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Sep 12, 2017 1:25 pm

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de Costyca » Mar Sep 12, 2017 1:30 pm

Sunt coleg de munca cu Liviu el mi-a recomandat sa vin la dvs ,obligat vreau sa cad la clasa domnului ing Olteanu ,de alt profesor nu sunt interesat

Avatar utilizator
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Sep 14, 2017 6:47 pm

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de Marinell » Joi Sep 14, 2017 6:49 pm

Sper sa putem si noi de la gr 9 electricieni desch octombrie , sa ajungem la nivelul gr 8 ,dar as vrea sa ii depasim

Avatar utilizator
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Sep 16, 2017 4:12 pm

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de Danielgr8 » Sâm Sep 16, 2017 4:13 pm

Voi ridica o poza cu colegii la practica ,unde am aplicat tot ce am invatat
Practica electricieni liviu deseneaza la tabla schema monofilara ,baietii monteaza tabloul principal este echipat cu doua disjunctoare si senzor de supratensiune
Fişiere ataşate
Practica electricieni liviu deseneaza la tabla schema monofilara ,baietii monteaza tabloul principal.JPG
Practica electricieni liviu deseneaza la tabla schema monofilara ,baietii monteaza tabloul principa
Practica electricieni liviu deseneaza la tabla schema monofilara ,baietii monteaza tabloul principal.JPG (78.6 KiB) Vizualizat de 1429 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Sep 19, 2017 1:05 pm

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de Aurel » Mar Sep 19, 2017 1:43 pm

Danielgr8 scrie:Voi ridica o poza cu colegii la practica ,unde am aplicat tot ce am invatat
Practica electricieni liviu deseneaza la tabla schema monofilara ,baietii monteaza tabloul principal este echipat cu doua disjunctoare si senzor de supratensiune

Liviu s-a invatat sa deseneze ciruite electrice ,il vad mai mereu iesind la tabla la curs ,vad ca este vedeta si la practica

Avatar utilizator
 
Mesaje: 593
Membru din: Dum Feb 23, 2014 8:51 am
Localitate: Bucuresti

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de Ing. Olteanu Mircea » Joi Sep 21, 2017 11:10 am

Am reusit sa termin de corectat testarea 5 la cursantii de la gr 8 electrician exploatare medie si joasa tensiune
Notele peste 8 ,lucru care ma bucura Partea care ma supara sunt cursanti care nu s-au deranjat sa scrie formulele de calcul
Deja m-am obisnuit cu doamna Gabriela si domnul David sa fie abonati la nota 10
Normal ca domnul David iese la tabla sa calculeze circuite , nota 10 la testari , la practica este un electrician de nota 10
Fişiere ataşate
Domnul David impreuna cu colegii monteaza o instalatie electrica 230 V 50 hz.jpg
Practica electricieni gr 8 domnul David monteaza cu colegii o instalatie electrica aparenta U=230 V
Domnul David impreuna cu colegii monteaza o instalatie electrica 230 V 50 hz.jpg (100.88 KiB) Vizualizat de 1423 ori
electricieni exploatare medie si joasa tensiune testare 5.jpg
electricieni exploatare medie si joasa tensiune testare 5.
electricieni exploatare medie si joasa tensiune testare 5.jpg (84.28 KiB) Vizualizat de 1423 ori
testare electricieni gr 8  exploatare medie si joasa tensiune.jpg
testare electricieni gr 8 exploatare medie si joasa tensiune.
testare electricieni gr 8 exploatare medie si joasa tensiune.jpg (102.97 KiB) Vizualizat de 1423 ori
Lector Inginer Olteanu Mircea
Formator si Indrumator Cursuri de Calificare Frigotehnisti,Instalatori si Electricieni
http://www.cursuridecalificareacreditate.ro
http://www.cursurifrigotehnisti.ro/

Avatar utilizator
 
Mesaje: 515
Membru din: Lun Mai 08, 2017 12:11 pm

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de Organizator Cursuri » Sâm Sep 23, 2017 5:10 pm

Ing. Olteanu Mircea scrie:Am reusit sa termin de corectat testarea 5 la cursantii de la gr 8 electrician exploatare medie si joasa tensiune
Notele peste 8 ,lucru care ma bucura Partea care ma supara sunt cursanti care nu s-au deranjat sa scrie formulele de calcul
Deja m-am obisnuit cu doamna Gabriela si domnul David sa fie abonati la nota 10
Normal ca domnul David iese la tabla sa calculeze circuite , nota 10 la testari , la practica este un electrician de nota 10


Sunt foarte multumita de felul in care grupa 8 EMJT asimileaza partea teoretica ,este de remarcat implicarea cursantilor Periodic asist la curs ,prima data am ramas si eu surprinsa cand cursantii doreau sa iasa la tabla sa rezolve probleme dar s-a format un obicei ,identic a fost si la gr 7 EMJT

Avatar utilizator
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Sep 23, 2017 8:53 pm

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de ZamfirG » Sâm Sep 23, 2017 9:09 pm

Sunt tari electricienii ,lucru normal fac scoala nu gluma apoi trec la executat instalatii electrice Am vazut si filme cu electricienii dvs sunt stapani pe ei

Avatar utilizator
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Sep 24, 2017 7:45 pm

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de GaftonVasile » Dum Sep 24, 2017 7:51 pm

ZamfirG scrie:Sunt tari electricienii ,lucru normal fac scoala nu gluma apoi trec la executat instalatii electrice Am vazut si filme cu electricienii dvs sunt stapani pe ei

Sunt înscris la gr 9 electricieni vreau si eu sa învăț cat mai mult

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Date legate de inscrieri, cursuri , sediu . Politica de Confidentialitate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori