Acum este Vin Mar 29, 2024 7:50 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Poze practica Electricieni gr 8 EMJT

Avatar utilizator
 
Mesaje: 20
Membru din: Sâm Feb 17, 2018 6:22 pm

Re: Poze practica Electricieni gr 8 EMJT

Mesaj de Sobelix » Sâm Feb 17, 2018 7:32 pm

Sam scrie:Din ce stiu este un curs de electrician cu un standard de exigente foarte ridicat ,


Este cel mai tare curs cel de electrician , daca erai ieri la testare vedei ca am dreptate

Avatar utilizator
 
Mesaje: 35
Membru din: Sâm Mar 03, 2018 11:25 am

Re: Poze practica Electricieni gr 8 EMJT

Mesaj de Tevi » Sâm Mar 03, 2018 11:27 am

Sobelix scrie:
Sam scrie:Din ce stiu este un curs de electrician cu un standard de exigente foarte ridicat ,


Este cel mai tare curs cel de electrician , daca erai ieri la testare vedei ca am dreptate

Se descurca băieții cu circuitele de iluminat

Avatar utilizator
 
Mesaje: 515
Membru din: Lun Mai 08, 2017 12:11 pm

Re: Poze practica Electricieni gr 8 EMJT

Mesaj de Organizator Cursuri » Lun Mar 12, 2018 11:46 am

Tevi scrie:
Sobelix scrie:
Sam scrie:Din ce stiu este un curs de electrician cu un standard de exigente foarte ridicat ,


Este cel mai tare curs cel de electrician , daca erai ieri la testare vedei ca am dreptate

Se descurca băieții cu circuitele de iluminat

Am avut cereri de la firme sa faca practica la noi dar i-am refuzat

Avatar utilizator
 
Mesaje: 25
Membru din: Joi Mar 15, 2018 4:08 pm

Re: Poze practica Electricieni gr 8 EMJT

Mesaj de Gere » Joi Mar 15, 2018 4:11 pm

Aurel scrie:Am si eu niste poze de la practica cu colegii dar am mai multe cu tablourile ,si modul de executie ,aveam o poza si cu motanul dar ajunge prea mediatizat
O parere personala daca mai particip de 3-4 ori o instalatie electrica nu ar fi complicata pentru mine ,a fost o zi de practica foarte reusita in care s-a invatat s-a muncit am dat gauri am fixat tuburi doze senzori tablouri electrice


O grupa foarte buna peste jumatate avem si frigul in gr 12

Avatar utilizator
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Mar 17, 2018 3:41 pm

Re: Poze practica Electricieni gr 8 EMJT

Mesaj de Abalon » Sâm Mar 17, 2018 4:27 pm

OlaruPetre scrie:Explicatiile colegilor sunt foarte utile sa inteleaga unul care nu are habar cum se monteaza un sistem de supratensiune ,noi l-am legat cu mana noastra cam tot ce inseamna fixat ,gandit calculat este facut de noi Voi ridica o poza cum se leaga contorul electric
Ce pot sa spun ,pana la cursul de electrician nu aveam habar de nimic ,poate niste lucruri marunte sa fi facut ,acum am o privire de ansamblu si nu ma poate prosti nimeni
Am invatat sa ma pot descurca de unul singur cu o foaie de hartie sa fac un plan al meu si sa il gandesc


am vazut cu placere filmele cu baietii sunt foarte usor de inteles

Avatar utilizator
 
Mesaje: 25
Membru din: Mie Mar 28, 2018 1:54 pm
Localitate: Pantelimon

Re: Poze practica Electricieni gr 8 EMJT

Mesaj de Dini34 » Mie Mar 28, 2018 2:01 pm

Am vazut cu interes tot ce este cu gr 8 senzorul de supratensiune m-a pus pe ganduri il montez si eu in tabloul electric cu sigurante

Avatar utilizator
 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Apr 08, 2018 1:31 pm

Re: Poze practica Electricieni gr 8 EMJT

Mesaj de Andrei34 » Dum Apr 08, 2018 1:46 pm

EmyP scrie:Am echipat la iesirea din contorul de masurarea energiei electrice un tablou principal echipat cu senzor de protectie contra tensiunilor maximale supratensiune
-tablou electric principal protejat la supratensiune
-verificam conexiunile electrice de la borne

Am sa pun si eu la mine acasa un senzor de supratensiune , sa protejez instalatia electrica la socuri de curent

Avatar utilizator
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Apr 29, 2018 8:38 pm

Re: Poze practica Electricieni gr 8 EMJT

Mesaj de Leonel » Dum Apr 29, 2018 8:46 pm

Practica este foarte importanta pentru un electrician , dar nu poti iesi electrician fara sa ai habar ce se intampla prin sarmele tale Deci teorie apoi practica , fara teorie esti mort

Avatar utilizator
 
Mesaje: 515
Membru din: Lun Mai 08, 2017 12:11 pm

Re: Poze practica Electricieni gr 8 EMJT

Mesaj de Organizator Cursuri » Dum Mai 27, 2018 9:26 pm

Leonel scrie:Practica este foarte importanta pentru un electrician , dar nu poti iesi electrician fara sa ai habar ce se intampla prin sarmele tale Deci teorie apoi practica , fara teorie esti mort

este adevarat

Avatar utilizator
 
Mesaje: 24
Membru din: Joi Iun 21, 2018 2:41 pm
Localitate: bucu

Re: Poze practica Electricieni gr 8 EMJT

Mesaj de Vladimir » Joi Iun 21, 2018 2:59 pm

Este bine sa inveti sa dimensionezi niste circuite , tare este sa ai idee cum alegi conductoarele , functie de densitatea de curent pe mmp
Am ramas surprins placut de materia parcursa , si dimensionarea circuitelor de iluminat si de prize
Felicitari echipei

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Date legate de inscrieri, cursuri , sediu . Politica de Confidentialitate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori