Acum este Mar Apr 16, 2024 9:56 pm

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Practica Grupa 8 EMJT Cu noi vei fi cel mai bun

Avatar utilizator
 
Mesaje: 14
Membru din: Dum Dec 10, 2017 2:08 pm

Re: Practica Grupa 8 EMJT Cu noi vei fi cel mai bun

Mesaj de Sile9 » Dum Dec 10, 2017 2:18 pm

Cel mai tare curs facut de mine , acum sunt si la cel de frig cu gr 13

Avatar utilizator
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Aug 23, 2016 2:36 pm

Re: Practica Grupa 8 EMJT Cu noi vei fi cel mai bun

Mesaj de Sorin gr9 » Sâm Dec 23, 2017 8:43 pm

Sile9 scrie:Cel mai tare curs facut de mine , acum sunt si la cel de frig cu gr 13


Am terminat EMJT la gr 7 ce pot sa spun nota 10 pentru tot , un curs care m-a ajutat enorm

Avatar utilizator
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Dec 30, 2017 7:32 pm

Re: Practica Grupa 8 EMJT Cu noi vei fi cel mai bun

Mesaj de IonMares » Sâm Dec 30, 2017 7:47 pm

Am si eu un coleg si a terminat in grupa 8 , daca gasesc o poza cu el o ridic , de la el am aflat zilele acestea cum a invatat meseria de electricien
Cred ca este iesit si la tabla dar din felul lui este mai retras Cer scuze ca ridic o poza gasita pe aici , el este cel care m-a trimis
Fişiere ataşate
Colegul meu este imbracat in halat de lucru ,el mi-a spus ca prima data in viata lui a facut cu dvs o instalatie de iluminat.jpg
prima data in viata lui a facut cu dvs o instalatie de iluminat
Colegul meu este imbracat in halat de lucru ,el mi-a spus ca prima data in viata lui a facut cu dvs o instalatie de iluminat.jpg (70.97 KiB) Vizualizat de 1650 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Ian 21, 2018 12:50 am

Re: Practica Grupa 8 EMJT Cu noi vei fi cel mai bun

Mesaj de BogdanGanea » Dum Ian 21, 2018 12:54 am

Sile9 scrie:Cel mai tare curs facut de mine , acum sunt si la cel de frig cu gr 13


Salut sile poate gasesc o poza cu tine cand montai la instalatia electrica , David cu Radu au montat contorul de masurare a energiei electrice
Cea mai buna grupa cei mai buni colegi profesorul de nota 22 , practica numai cine nu avea chef sa invete nu a invatat
Fişiere ataşate
verificare circuite de lumina U=230V.jpg
verificare circuite de lumina U=230V
verificare circuite de lumina U=230V.jpg (65.09 KiB) Vizualizat de 1618 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 17
Membru din: Vin Feb 09, 2018 6:01 pm

Re: Practica Grupa 8 EMJT Cu noi vei fi cel mai bun

Mesaj de Sam » Vin Feb 09, 2018 6:07 pm

Excelenta practica pentru un electrician , este bine sa cunoasca teoretic conform normativelor dar si ractic cum se executa o instalatie electrica Avem la noi in firma un fost cursant pe Gelu este in pozele de mai sus , dupa 3 luni era pe picioarele lui

Avatar utilizator
 
Mesaje: 515
Membru din: Lun Mai 08, 2017 12:11 pm

Re: Practica Grupa 8 EMJT Cu noi vei fi cel mai bun

Mesaj de Organizator Cursuri » Lun Mar 12, 2018 11:34 am

Sam scrie:Excelenta practica pentru un electrician , este bine sa cunoasca teoretic conform normativelor dar si ractic cum se executa o instalatie electrica Avem la noi in firma un fost cursant pe Gelu este in pozele de mai sus , dupa 3 luni era pe picioarele lui


Ma bucur pentru realizarile cursantilor nostrii inseamna ca ne-am atins obiectivul

Avatar utilizator
 
Mesaje: 20
Membru din: Mie Apr 04, 2018 8:29 pm

Re: Practica Grupa 8 EMJT Cu noi vei fi cel mai bun

Mesaj de valirx » Mie Apr 04, 2018 8:31 pm

O grupa foarte buna as dori sa fim la fel de buni si noi cei de la gr 10 care incepem in aprilie 2018

Avatar utilizator
 
Mesaje: 28
Membru din: Dum Mai 14, 2017 8:11 pm

Re: Practica Grupa 8 EMJT Cu noi vei fi cel mai bun

Mesaj de Nitu gr 8 » Sâm Apr 07, 2018 4:50 pm

Eu cu gr 8 apar doar in 2-3 poze si sunt doar cu spatele , montam cu David lustra si nu ne vedem clar Alex este tare cand face legaturi in doze , david cu Radu monteaza tablouri electrice si contorul de masurare a energiei electrice
Fişiere ataşate
Practica gr 8 fixam tabloul de sigurante electrice U'230V.jpg
David lustra si nu ne vedem clar Alex este tare cand face legaturi in
Practica gr 8 fixam tabloul de sigurante electrice U'230V.jpg (57.11 KiB) Vizualizat de 1562 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Apr 08, 2018 1:31 pm

Re: Practica Grupa 8 EMJT Cu noi vei fi cel mai bun

Mesaj de Andrei34 » Dum Apr 08, 2018 1:52 pm

Victorgr9 scrie:Filmul 6 este cel mai tare este bun de oscar ,Alex electricianul merita premiul 1 " patentul de aur " Cel mai mult mi-a placut cum explicau colegii cum functioneaza o instalatie electrica U=230V , tablourile de sigurante sunt realizate ok
Felicitari colegilor si profesorului nota 10 pentru toti ,



Votez si eu tot filmul 6 cand explica Alex functionarea unei instalatii electrice cat sunt eu de bata si tot am inteles , rolul nulului de protectie , ce face un disjunctor diferential , legarea contorului de masurare a energiei electrice

Avatar utilizator
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Apr 29, 2018 8:38 pm

Re: Practica Grupa 8 EMJT Cu noi vei fi cel mai bun

Mesaj de Leonel » Dum Apr 29, 2018 8:50 pm

Ma bucur ca am gasit acest forum vad ca mai exista unii care ii invata pe electricieni sa lege un contor de masurare a energiei electrice , tablourile electrice sunt ok mi-a placut cand au legat baietii tabloul principal cu 2 disjunctoare

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Date legate de inscrieri, cursuri , sediu . Politica de Confidentialitate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori