Acum este Vin Mar 29, 2024 1:17 pm

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Manualul Electricianului 2019

 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Aug 09, 2019 3:43 am
Localitate: sect 6 Buc

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de LupescuSandu » Vin Aug 09, 2019 3:44 am

Cum pot cumpara si eu manualul Electricianului

 

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de DobreMihai » Lun Aug 12, 2019 3:12 am

Aton_Anton scrie:Doresc sa cumpar manualul dvs ,cum pot intra in posesia lui ?
Sunt in aceeasi situatie cu Vasile .Eu am facut un curs de electrician la noi in Galati .din cele circa 50 de ore ,peste 20 au fost cu protectia muncii ,spalatul pe maini In rest am invatat generalitati .Am primit pe CD suportul de curs
140 de pagini .9 capitole din care 48 de pagini sunt 3capitole prot muncii ,norme specifice ,igiena la locul de munca Mai mult am invatat de pe internet si din forumul dvs
Totusi nu inteleg cum puteti preda dvs in 50 de ore tot suportul de curs ,predati si sisteme ftv


Sunt si eu interesat de manual Se poate trimite prin fan curier ?

Avatar utilizator
 
Mesaje: 22
Membru din: Lun Aug 12, 2019 2:40 pm
Localitate: Voluntari

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de Angelo .Dan » Lun Aug 12, 2019 2:52 pm

Manualul are ca parcurs , proiectarea instalatiilor electrice care o invata studentii la Facultatea de Instalatii din Bucuresti , ma rog o invatau pe vremuri , astazi nu stiu ce mai invata
Eu am terminat cursul cu domnul ing Olteanu Mircea in urma cu 5 ani , pe atunci primeam un manual tiparit simplificat , dupa competente Dar la tabla invatam dupa ce aveti acum in manual .Eu am scos la imprimanta tot suportul de curs primit in format electronic ,Aveam o problema la munca trebuia sa alimentez un motor trifazat , puneam mana pe manual si cautam modul de calcul
Manualul este foarte util ai nevoie de o informatie , cauti prin carte
Fişiere ataşate
Electrician-215x300 (Small).jpg
Manualul electricianului din 2014 , un manual mai vechi
Electrician-215x300 (Small).jpg (30.59 KiB) Vizualizat de 1594 ori

 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 12, 2019 5:37 pm
Localitate: Nicolina

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de HalmanescuM » Lun Aug 12, 2019 5:37 pm

Un manual excelent , eu am invatat dupa el Am clienti (colegi de munca electricieni ) care stau la coada sa il cumpere ,au facut un curs de ,,,,,,,,,,,,
O carte care nu merita instrainata

 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Aug 16, 2019 12:53 pm
Localitate: sector 2 buc

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de UngheanuPascu » Vin Aug 16, 2019 12:53 pm

As dori sa cumpar manualul electricianului , sunt interesat in special de sistemele fotovoltaice .Am urmat un curs de perfectionare nici o saptamana cam 12 ore ,dar vreau sa aprofundez

 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Aug 18, 2019 3:00 pm
Localitate: sect 6 bucuresti

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de GeluKlaus » Dum Aug 18, 2019 3:00 pm

Angelo .Dan scrie:Manualul are ca parcurs , proiectarea instalatiilor electrice care o invata studentii la Facultatea de Instalatii din Bucuresti , ma rog o invatau pe vremuri , astazi nu stiu ce mai invata
Eu am terminat cursul cu domnul ing Olteanu Mircea in urma cu 5 ani , pe atunci primeam un manual tiparit simplificat , dupa competente Dar la tabla invatam dupa ce aveti acum in manual .Eu am scos la imprimanta tot suportul de curs primit in format electronic ,Aveam o problema la munca trebuia sa alimentez un motor trifazat , puneam mana pe manual si cautam modul de calcul
Manualul este foarte util ai nevoie de o informatie , cauti prin carte


As dori si eu sa cumpar manualul electricianului , dar ultima editie
Multumesc
Fişiere ataşate
Pe fiecare banca un manual al electricianului .jpg
Pe fiecare banca un manual al electricianului
Pe fiecare banca un manual al electricianului .jpg (52.83 KiB) Vizualizat de 1568 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Aug 21, 2019 11:40 am
Localitate: olmanu

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de Mane.D » Mie Aug 21, 2019 11:41 am

DobreMihai scrie:
Aton_Anton scrie:Doresc sa cumpar manualul dvs ,cum pot intra in posesia lui ?
Sunt in aceeasi situatie cu Vasile .Eu am facut un curs de electrician la noi in Galati .din cele circa 50 de ore ,peste 20 au fost cu protectia muncii ,spalatul pe maini In rest am invatat generalitati .Am primit pe CD suportul de curs
140 de pagini .9 capitole din care 48 de pagini sunt 3capitole prot muncii ,norme specifice ,igiena la locul de munca Mai mult am invatat de pe internet si din forumul dvs
Totusi nu inteleg cum puteti preda dvs in 50 de ore tot suportul de curs ,predati si sisteme ftv


Sunt si eu interesat de manual Se poate trimite prin fan curier ?

Astazi la sediu venisera 3 sa cumpere manualul , am discutat cu unul din ei a facut un curs ,vi de capul lui Se uita la noi cum masuram curentul absorbit de compresor si nu pricepea bietul om mai nimic ,

Avatar utilizator
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Aug 25, 2019 10:34 am
Localitate: Arad

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de Sorin.36 » Dum Aug 25, 2019 10:40 am

Am terminat si cursul de electrician in gr 11 .Manualul este de cel mai mare ajutor .Un curs de curs , curs adevarat
https://www.cursurifrigotehnisti.ro/curs-electrician/
Electricieni gr 11 Frigotehnisti gr 16

Avatar utilizator
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Aug 27, 2019 12:17 pm
Localitate: Cernica

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de Mitrea.George » Mar Aug 27, 2019 12:52 pm

Am colegi la frig care au fost la gr 11 electricieni , vin la practica cu manualul galben .Toti colegi mi-au spus ca este cel mai bun manual .La toamna ma bag si eu la curs dar numai cu domnul ing Olteanu :)

 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Aug 31, 2019 5:44 am
Localitate: litia

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de EnciuBobi » Sâm Aug 31, 2019 5:44 am

Aton_Anton scrie:Doresc sa cumpar manualul dvs ,cum pot intra in posesia lui ?
Sunt in aceeasi situatie cu Vasile .Eu am facut un curs de electrician la noi in Galati .din cele circa 50 de ore ,peste 20 au fost cu protectia muncii ,spalatul pe maini In rest am invatat generalitati .Am primit pe CD suportul de curs
140 de pagini .9 capitole din care 48 de pagini sunt 3capitole prot muncii ,norme specifice ,igiena la locul de munca Mai mult am invatat de pe internet si din forumul dvs
Totusi nu inteleg cum puteti preda dvs in 50 de ore tot suportul de curs ,predati si sisteme ftv

Ma asez si eu la coada ,poate am parte de un manual

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Date legate de inscrieri, cursuri , sediu . Politica de Confidentialitate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori