Acum este Joi Apr 18, 2024 7:21 pm

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

 

MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de Tibi32 » Joi Dec 10, 2020 9:45 am

Am auzit de la un coleg de munca el este la grupa 14 ,in 2 luni scoateti Manualul din 2021 .Il vreau si eu

Este super ok
Fişiere ataşate
Manualul electricianului latest edition 2021.jpg
Manualul electricianului latest edition 2021.
Manualul electricianului latest edition 2021.jpg (55.11 KiB) Vizualizat de 7406 ori
manualul electrucianului latest edition 2021 (Mobile).jpg
manualul electrucianului latest edition 2021.
manualul electrucianului latest edition 2021 (Mobile).jpg (109.3 KiB) Vizualizat de 7427 ori

 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Dec 10, 2020 9:26 pm
Localitate: Voluntari

Re: MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de OanceaVasile » Joi Dec 10, 2020 9:27 pm

Invatam dupa Manualul Electricianului 2021.
Merita toti banii , este clar si iar clar .Mai clar de atat nu se poate .
Fişiere ataşate
Invatam dupa Manualul Electricianului 2021.jpg
Invatam dupa Manualul Electricianului 2021.
Invatam dupa Manualul Electricianului 2021.jpg (97.13 KiB) Vizualizat de 7577 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 16
Membru din: Mar Dec 15, 2020 4:38 pm
Localitate: giulesti

Re: MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de UioreanuPavel » Mar Dec 15, 2020 4:45 pm

Este un manual excelent dupa el invatam ,cam toti avem habar
Fişiere ataşate
Manualul electricianului 2021.jpg
Manualul electricianului 2021
Manualul electricianului 2021.jpg (110.39 KiB) Vizualizat de 7577 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 40
Membru din: Mie Dec 16, 2020 4:22 pm
Localitate: Tatulesti

Re: MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de OlogeanuNicu » Mie Dec 16, 2020 4:37 pm

OanceaVasile scrie:Unde este de cumparat

Uite o poza din Manualul Electricianului 2021 legaturi electrice.
Fişiere ataşate
Manualul Electricianului 2021 legaturi electrice.jpg
Manualul Electricianului 2021 legaturi electrice.
Manualul Electricianului 2021 legaturi electrice.jpg (48.68 KiB) Vizualizat de 7577 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Iul 04, 2021 10:21 pm
Localitate: Beius

Re:MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de polcea Andrei » Sâm Iul 10, 2021 3:41 pm

As vrea si eu sa am Manualul Electricianului Latest Edition 2021 .Mai ales pentru sisteme ftv ,Manualul Romanesc este peste Solar Electricity Handbook a lui Michael Boxwell
Vezi aici niste pareri te apuca durerea de cap https://www.amazon.com/Solar-Electricit ... ll_reviews
Un exemplu pentru tine din Statele Unite :roll:
Nu văd cui i se adresează această carte?
Este mult prea ușor cu privire la informațiile din lumea reală pentru a ghida pe oricine prin procesul de proiectare și construire a propriului P.FV. . L-am cumpărat crezând că va umple golurile de cunoștințe pe care le aveam despre solar înainte de o instalare , dar nu era nimic în carte pe care să nu-l găsesc deja pe net cu mult mai detaliat. Aspectul este slab și, în general, cartea este o pierdere de timp și bani. Găsesc utile părți din site-ul autorilor și aș fi preferat să fac o donație pentru timpul petrecut acolo.
Unul dintre cele mai costisitoare elemente ale unui P.V. array este sistemul de montare, cartea cu greu atinge acest lucru.
Inca unul :lol:
Alegerea invertoarelor este o decizie majoră, am simțit că autorul a oferit puține informații actuale și a fost depășit
Construirea fizică și punerea în funcțiune a unei matrice poate fi un concept intimidant pentru cei neinițiați, cartea a oferit puține sfaturi cu privire la proces. Sunt norocos că am avut un vecin informat care mi-a vorbit despre cât de simplu poate fi,
Inca un fraierit :o
Ma asteptam la mai mult de la Solar Electricity Handbook
Iertați-mă, dar acest lucru este inutil, puteți găsi aceste informații pe Google gratuit
Fişiere ataşate
Manualul Electricianului 2021 capitolul de fotovoltaici.jpg
Manualul Electricianului 2021 capitolul de fotovoltaici
Manualul Electricianului 2021 capitolul de fotovoltaici.jpg (135.04 KiB) Vizualizat de 7577 ori

 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Iul 05, 2021 4:02 am
Localitate: Gaesti

Re: MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de Andry » Lun Iul 12, 2021 1:59 am

Buna ziua in primul rand! Am cumparat si eu cele doua carti traduse: ing. Electrica si ing.electrica tabele .. bla bla bla! Ma-m uita pe youtube la toti meseriasii care le-au recomandat!!! Am dat peste 400 d lei p ele plus transportul! Sincer se pot folosii la vechile wc din lemn de la bunicii mei din sat pe post de hartie pt. nevoile fiziologice!!!As dorii sa cumpar cartea d-voastra! Cum intru in posesia iei? Multumesc! Cu stima!

 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Iul 09, 2021 7:48 am
Localitate: Marginesti

Re: MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de AntonioGelu » Lun Iul 12, 2021 2:19 pm

Stimate domnule inginer Olteanu,
Am urmarit prima data filmulețele de pe YouTube în care faceți prezentarea cărții.Am avut norocul sa il gasesc la un coleg . Este un manual unic în România, cu multe informații și poze care te ajuta sa înțelegi partea electrica. Manualul este foarte practic, multe subiecte prezentate nu se găsesc în alta parte. Ma refer la partea de fotovoltaice unde noi nu avem un alt manual în afara de cel scris de dumneavoastră care sa trateze acest domeniu serios.
Doresc sa ma înscriu la cursul de electrician si fotovoltaice . Ma interesează și voi trimite pe mail documentele necesare înscrierii.

Cu respect,
Gelu Anton

 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iul 19, 2021 3:43 pm
Localitate: Pacurari

Re: MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de Iulian Balea » Lun Iul 19, 2021 3:44 pm

Vreau sa achizitionez noul MANUAL al ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION
Ce-i drept, cartea este una extraordinara. Din pacate nu am posibilitatea de a participa la cursul dvs, dar ma intereseaza tot ce inseamna electrotechnica, si as dori sa ma dezvolt cat mai mult in acest domeniu. Inca nu am gasit o carte care acopera tot ce ma intereseaza. In cartea asta am gasit. As dori sa cumpar si eu un exemplar. Cum s-ar putea rezolva?

 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Iul 20, 2021 6:58 pm
Localitate: Gereni

Re: MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de NeluFrangulea » Mie Iul 21, 2021 1:39 am

Vreau si eu sa achizitionez acest manual
Fişiere ataşate
manualul electricianului.jpg
Un Manual care a muncit la greu
manualul electricianului.jpg (102.13 KiB) Vizualizat de 3410 ori

 

Re: MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de Polinel » Joi Iul 22, 2021 3:41 pm

Va pun o poza sa vedeti un manual profesionist => MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION
Fişiere ataşate
Manualul Electricianului 2021 alte legaturi in doye.jpg
Manualul Electricianului 2021 alte legaturi in doze
Manualul Electricianului 2021 alte legaturi in doye.jpg (84.61 KiB) Vizualizat de 7577 ori

Următorul

Înapoi la Date legate de inscrieri, cursuri , sediu . Politica de Confidentialitate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator