Acum este Vin Mar 29, 2024 7:00 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

 

Re: MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de ManescuVVlad » Vin Ian 07, 2022 3:00 am

Costelus Iance scrie:Stau la rand sa pot cumpara MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Am asteptat 4 luni sa prind un manual este excelent il recomand .Partea de fotovoltaici este bestiala

 

Re: MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de KosteaLiviu » Sâm Ian 08, 2022 2:05 am

polcea Andrei scrie:As vrea si eu sa am Manualul Electricianului Latest Edition 2021 .Mai ales pentru sisteme ftv ,Manualul Romanesc este peste Solar Electricity Handbook a lui Michael Boxwell
Vezi aici niste pareri te apuca durerea de cap https://www.amazon.com/Solar-Electricit ... ll_reviews
Un exemplu pentru tine din Statele Unite :roll:
Nu văd cui i se adresează această carte?
Este mult prea ușor cu privire la informațiile din lumea reală pentru a ghida pe oricine prin procesul de proiectare și construire a propriului P.FV. . L-am cumpărat crezând că va umple golurile de cunoștințe pe care le aveam despre solar înainte de o instalare , dar nu era nimic în carte pe care să nu-l găsesc deja pe net cu mult mai detaliat. Aspectul este slab și, în general, cartea este o pierdere de timp și bani. Găsesc utile părți din site-ul autorilor și aș fi preferat să fac o donație pentru timpul petrecut acolo.
Unul dintre cele mai costisitoare elemente ale unui P.V. array este sistemul de montare, cartea cu greu atinge acest lucru.
Inca unul :lol:
Alegerea invertoarelor este o decizie majoră, am simțit că autorul a oferit puține informații actuale și a fost depășit
Construirea fizică și punerea în funcțiune a unei matrice poate fi un concept intimidant pentru cei neinițiați, cartea a oferit puține sfaturi cu privire la proces. Sunt norocos că am avut un vecin informat care mi-a vorbit despre cât de simplu poate fi,
Inca un fraierit :o
Ma asteptam la mai mult de la Solar Electricity Handbook
Iertați-mă, dar acest lucru este inutil, puteți găsi aceste informații pe Google gratuit

Eram sa pun botul si eu ,dar m-am informat,Am luat cea mai buna decizie manualul galben il port dupa mine peste tot :D
Fişiere ataşate
Manualul electricianului 2021 cel galben il avea omul in concediu ..jpg
Manualul electricianului 2021 cel galben il avea omul in concediu
Manualul electricianului 2021 cel galben il avea omul in concediu ..jpg (11.52 KiB) Vizualizat de 827 ori

 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Ian 09, 2022 7:06 pm
Localitate: Abesti

Re: MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de GicuNeacsu » Dum Ian 09, 2022 7:06 pm

Daca are cineva disponibil MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION il cumpar eu .

 

Re: MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de DuneataPenea » Lun Ian 10, 2022 6:32 pm

GicuNeacsu scrie:Daca are cineva disponibil MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION il cumpar eu .

Vreau sa achizitionez si eu MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION .Unde il pot comanda

 

Re: MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de RaymondM » Mar Ian 11, 2022 10:16 pm

Vreau si eu sa cumpar MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION ,

 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Ian 12, 2022 12:27 pm
Localitate: Sect 3

Re: MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de SoareMinea » Mie Ian 12, 2022 12:28 pm

Am avut si manualul german este plin de traduceri gresite ,Am gasit termeni care nu au echivalenta in limba romana ,la unii dintre ei nu le-am dat de cap am cautat cu google si ma ducea la o piesa din stana de oi dar in italia ,pe bune
MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION este mult superior celui german
Fişiere ataşate
MERITA TOTI BANII MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION.jpg
MERITA TOTI BANII MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION
MERITA TOTI BANII MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION.jpg (178.79 KiB) Vizualizat de 857 ori

 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Ian 12, 2022 12:35 pm
Localitate: Patarlagele

Re: MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de Walter_Walter » Mie Ian 12, 2022 12:36 pm

SoareMinea scrie:Am avut si manualul german este plin de traduceri gresite ,Am gasit termeni care nu au echivalenta in limba romana ,la unii dintre ei nu le-am dat de cap am cautat cu google si ma ducea la o piesa din stana de oi dar in italia ,pe bune
MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION este mult superior celui german



AI DREPTATE MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION ROMANESC ESTE NET SUPERIOR

 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Ian 12, 2022 6:31 pm
Localitate: Popesti

Re: MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de MeraMarian » Mie Ian 12, 2022 7:37 pm

La ora actuala Manualul Romanesc este cel mai bun manual ,il am si eu si invat dupa el .

 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Ian 23, 2022 8:47 am
Localitate: Krems an der Donau

Re: MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de Vladimir39 » Dum Ian 23, 2022 8:48 am

Astept si eu un LATEST EDITION 2021 ,A ajuns la fratele meu in Arad ,in maxim 10 zile il primesc in Austria la Krems an der Donau

 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Ian 24, 2022 10:24 pm
Localitate: giulesti

Re: MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 LATEST EDITION

Mesaj de SundreaMarin » Lun Ian 24, 2022 10:25 pm

MeraMarian scrie:La ora actuala Manualul Romanesc este cel mai bun manual .

Se mai gaseste de cumparat MANUALUL ELECTRICIANULUI 2021 ?

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Date legate de inscrieri, cursuri , sediu . Politica de Confidentialitate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori