Acum este Joi Apr 18, 2024 9:13 pm

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Curs Electrician

Avatar utilizator
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Sep 11, 2019 10:15 am
Localitate: Calugareni

Re: Curs Electrician

Mesaj de CornelLixandru » Mie Sep 11, 2019 10:39 am

Am facut de doua ori cursul de electrician , prima data am luat leapsa cu o firma , nu am invatat mai nimic Suportul de curs cam 85 de pagini , apa chioara Am vazut ca nu este a buna , am venit la grupa 12 electricieni , am reluat cursul si am vazut ce trebuie sa stiu Manualul electricianului este super tare chiar 500 pagini are ,daca gasesc o poza o ridic

Avatar utilizator
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 12, 2019 2:38 pm
Localitate: Oltetu

Re: Curs Electrician

Mesaj de sandrel » Joi Sep 12, 2019 2:59 pm

CornelLixandru scrie:Am facut de doua ori cursul de electrician , prima data am luat leapsa cu o firma , nu am invatat mai nimic Suportul de curs cam 85 de pagini , apa chioara Am vazut ca nu este a buna , am venit la grupa 12 electricieni , am reluat cursul si am vazut ce trebuie sa stiu Manualul electricianului este super tare chiar 500 pagini are ,daca gasesc o poza o ridic

In aceasta stare sunt si eu , numai ca manualul meu primit in format electronic avea 150 pagini ,probabil era mai nou ca al tau ca are si protectia muncii

Avatar utilizator
 
Mesaje: 32
Membru din: Vin Sep 13, 2019 11:56 am
Localitate: Afumati

Re: Curs Electrician

Mesaj de Manea.Florea » Vin Sep 13, 2019 11:59 am

CornelLixandru scrie:Am facut de doua ori cursul de electrician , prima data am luat leapsa cu o firma , nu am invatat mai nimic Suportul de curs cam 85 de pagini , apa chioara Am vazut ca nu este a buna , am venit la grupa 12 electricieni , am reluat cursul si am vazut ce trebuie sa stiu Manualul electricianului este super tare chiar 500 pagini are ,daca gasesc o poza o ridic

Cred ca voi face ca tine .si eu sunt pățit cu un curs de 2 lei

Avatar utilizator
 
Mesaje: 50
Membru din: Vin Sep 20, 2019 10:28 am
Localitate: Bucuresti

Re: Curs Electrician

Mesaj de AndoneVlad » Vin Sep 20, 2019 10:32 am

Sunt profan si nu am notiuni de electricitate , am schimbat si eu o priza , niste chestii marunte
Credeti ca am sanse sa invat materia pe care o predati dunmneavoastra ?

Avatar utilizator
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Sep 21, 2019 11:57 am
Localitate: Buc sect5

Re: Curs Electrician

Mesaj de PaunCostel » Sâm Sep 21, 2019 12:33 pm

Este cursul cel mai adevarat , eu am terminat in urma cu 5 ani , a durat peste 5,5 luni scoala adevarata , cca 10 ore pe saoptamana Am facut parte din prima grupa in care a bagat domnul ing suplimentar sistemele fotovoltaice .Un curs excelent si foarte clar
Doar unul cu handicap sever nu il poate pricepe :)

 

Re: Curs Electrician

Mesaj de SilviuGionea » Mar Sep 24, 2019 12:56 am

Curs Electrician mai sunt locuri disponibile in gr 13 desch octombrie

Avatar utilizator
 
Mesaje: 113
Membru din: Mie Sep 25, 2019 2:25 pm
Localitate: Bucuresti sect 1

Re: Curs Electrician

Mesaj de MitreaNicolae » Mie Sep 25, 2019 2:36 pm

sandrel scrie:
CornelLixandru scrie:Am facut de doua ori cursul de electrician , prima data am luat leapsa cu o firma , nu am invatat mai nimic Suportul de curs cam 85 de pagini , apa chioara Am vazut ca nu este a buna , am venit la grupa 12 electricieni , am reluat cursul si am vazut ce trebuie sa stiu Manualul electricianului este super tare chiar 500 pagini are ,daca gasesc o poza o ridic

In aceasta stare sunt si eu , numai ca manualul meu primit in format electronic avea 150 pagini ,probabil era mai nou ca al tau ca are si protectia muncii


cel mai complex curs din piata

Avatar utilizator
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 26, 2019 4:59 pm
Localitate: sacele

Re: Curs Electrician

Mesaj de Florescutraian » Joi Sep 26, 2019 6:42 pm

AndoneVlad scrie:Sunt profan si nu am notiuni de electricitate , am schimbat si eu o priza , niste chestii marunte
Credeti ca am sanse sa invat materia pe care o predati dunmneavoastra ?

Ai sa inveti ce face un electrician , primesti si un manual care este de mare ajutor

Avatar utilizator
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Oct 01, 2019 1:27 pm
Localitate: Sector 4 Bucuresti

Re: Curs Electrician

Mesaj de PolcanuSorin » Mar Oct 01, 2019 2:12 pm

Ce pot sa spun .am terminat cursul de electrician am dat examen , am inceput cursul de fotovoltaici , dam examen peste 3 saptamani Am facut practica am masurat panouri .la practica am mesterit o instalatie electrica monofazata , circuite de lumina de prize , lampi prize senzor de supratensiune Am montat contorul electric cu mana mea ,am uitat si disjunctorul diferential pentru masina de spalat

Avatar utilizator
 
Mesaje: 37
Membru din: Lun Oct 07, 2019 12:10 pm
Localitate: Leordeni

Re: Curs Electrician

Mesaj de Rudy23 » Lun Oct 07, 2019 1:43 pm

PolcanuSorin scrie:Ce pot sa spun .am terminat cursul de electrician am dat examen , am inceput cursul de fotovoltaici , dam examen peste 3 saptamani Am facut practica am masurat panouri .la practica am mesterit o instalatie electrica monofazata , circuite de lumina de prize , lampi prize senzor de supratensiune Am montat contorul electric cu mana mea ,am uitat si disjunctorul diferential pentru masina de spalat

Vezi ca sambata avem scoala calculam sisteme fotovoltaice , eu m-am bagat cum sa ratez asa ceva :)

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Date legate de inscrieri, cursuri , sediu . Politica de Confidentialitate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori