Acum este Vin Apr 19, 2024 10:21 pm

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Curs Sisteme Fotovoltaice ,in cursul de Electrician

Avatar utilizator
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Apr 07, 2018 7:13 pm

Re: Curs Sisteme Fotovoltaice ,in cursul de Electrician EMJT

Mesaj de Calin23 » Sâm Apr 07, 2018 7:35 pm

Un curs super tare am invatat sa dimensionez un sistem de panouri fotovoltaice off grid cu stocarea energiei electrice in acumulatori , dupa mine este simplu

Avatar utilizator
 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Apr 08, 2018 1:31 pm

Re: Curs Sisteme Fotovoltaice ,in cursul de Electrician EMJT

Mesaj de Andrei34 » Dum Apr 08, 2018 1:50 pm

Calin23 scrie:Un curs super tare am invatat sa dimensionez un sistem de panouri fotovoltaice off grid cu stocarea energiei electrice in acumulatori , dupa mine este simplu

Salut Catalin , intrebare cand si cum procedez si eu sa ma inscriu si la cursul de sisteme fotovoltaice

Avatar utilizator
 
Mesaje: 78
Membru din: Vin Sep 08, 2017 10:04 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Curs Sisteme Fotovoltaice ,in cursul de Electrician EMJT

Mesaj de SorinBg » Mar Apr 10, 2018 5:40 pm

Savulescu Andrei scrie:
Sarbu V scrie:Am citit anuntul dvs pe internet http://www.cursurifrigotehnisti.ro/curs-electrician/
,Totusi nu pricep :
-Ce costuri suplimentare implica cele 40 de ore de Sistemele fotovoltaice ,
-se predau simultan cu EMJT ,
-se predau separat ,avem voie sa participam toti
-La dvs Cursul de Electrician EMJT dureaza tot 5 luni sau 20 saptamani
De ce sunt nedumerit :
am un coleg de servici , a terminat un curs de Electrician acum 2 luni ,tot 20 sapt , durata 2 ore pe saptamana ,se ducea doar miercurea 2 ore ,deci el a facut scoala doar 40 de ore si la cursul dvs faceti 40 ore doar sisteme fotovoltaice ,cand mai faceti restul materiei sau cursul dureaza 10 luni

Cu stima

Sarbu Valentin

Daca niste primitivi au reusit tu de ce sa nu poti

Ma omule ce ma intereseaza pe mine ce fac altii ,eu am scoala de 3 ori pe sapt sambata lejer 4-5 ore
crapi daca inveti legarea in serie a bateriilor si in paralel ,garantat nu mori daca calculezi o cabana cu 5 becuri led la 24 V formulele la fel
Cand inveti generatoarele de curent tusesti sa inveti si ce face o celula ftv ,sa fim seriosi
Dute si fa un curs online de electrician si vezi daca te primeste cineva sa faci specializare pe ftv
Omule gandeste si tu sunt examene diferite cu comisii ,diplome adevarate cu stema pe ea

Poză cu primitivi este cea mai tare am ras cu lacrimi

Avatar utilizator
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Apr 10, 2018 7:19 pm
Localitate: Mostistea

Re: Curs Sisteme Fotovoltaice ,in cursul de Electrician EMJT

Mesaj de Arty » Mar Apr 10, 2018 7:25 pm

Poză cu primitivi este concludentă daca ei au reușit să facă un sistem de panouri fotovoltaice înseamnă că noi avem o problema si nu pricepem

Avatar utilizator
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Apr 19, 2018 3:09 pm
Localitate: Balcesti

Re: Curs Sisteme Fotovoltaice ,in cursul de Electrician EMJT

Mesaj de Titi32 » Joi Apr 19, 2018 3:10 pm

Arty scrie:Poză cu primitivi este concludentă daca ei au reușit să facă un sistem de panouri fotovoltaice înseamnă că noi avem o problema si nu pricepem


Am ras cu lacrimi

Avatar utilizator
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Apr 19, 2018 3:09 pm
Localitate: Balcesti

Re: Curs Sisteme Fotovoltaice ,in cursul de Electrician EMJT

Mesaj de Titi32 » Joi Apr 19, 2018 3:11 pm

Vom invata si noi cei din gr 10 electricieni ,pot sa ma inscriu si la fotovoltaici

Avatar utilizator
 
Mesaje: 515
Membru din: Lun Mai 08, 2017 12:11 pm

Re: Curs Sisteme Fotovoltaice ,in cursul de Electrician EMJT

Mesaj de Organizator Cursuri » Lun Apr 30, 2018 7:48 pm

Titi32 scrie:Vom invata si noi cei din gr 10 electricieni ,pot sa ma inscriu si la fotovoltaici

Sistemele ftv se fac ca aplicatii si teorie asociata in cursul de electrician ,cine doreste diploma va continua ,totul numai dupa ce se obt diploma de electrician

Avatar utilizator
 
Mesaje: 17
Membru din: Mie Mai 02, 2018 7:46 pm
Localitate: bucuresti

Re: Curs Sisteme Fotovoltaice ,in cursul de Electrician EMJT

Mesaj de Valentingr14 » Joi Mai 03, 2018 5:32 pm

Merita si ultima secundă sa inveti Avem in firma electricieni dar nu este unul calificat pe ftv ,le crapa buza dupa electrician + sist ftv dar calificati

Avatar utilizator
 
Mesaje: 144
Membru din: Sâm Sep 02, 2017 8:57 pm
Localitate: Ciolpani

Re: Curs Sisteme Fotovoltaice ,in cursul de Electrician EMJT

Mesaj de Lascu » Dum Mai 06, 2018 6:07 pm

Valentingr14 scrie:Merita si ultima secundă sa inveti Avem in firma electricieni dar nu este unul calificat pe ftv ,le crapa buza dupa electrician + sist ftv dar calificati

Vine si randul grupei mele. Sa facem sisteme fotovoltaice =cursul Cam toti avem habar cu ce se mănâncă. Din pacate a așteptat firma 8 luni dupa aprobare

Avatar utilizator
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Mai 07, 2018 7:23 pm

Re: Curs Sisteme Fotovoltaice ,in cursul de Electrician EMJT

Mesaj de Fane23 » Lun Mai 07, 2018 7:25 pm

cursul este beton ,sunt in stare sa gandesc un sistem P=2000W in doi timpi si trei miscari

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Date legate de inscrieri, cursuri , sediu . Politica de Confidentialitate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori