Acum este Sâm Mai 18, 2024 11:12 pm

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Desch Curs gr 8 EMJT 20 Apr 2017

Avatar utilizator
 
Mesaje: 593
Membru din: Dum Feb 23, 2014 8:51 am
Localitate: Bucuresti

Desch Curs gr 8 EMJT 20 Apr 2017

Mesaj de Ing. Olteanu Mircea » Vin Apr 21, 2017 9:09 pm

Desch curs 20 Apr-2017 Gr 8=Prima zi de "carte "
Fişiere ataşate
Desch gr 8 EMJT 3.jpg
Deja am intrat in materie ,suntem la legile cc
Desch gr 8 EMJT 3.jpg (108.23 KiB) Vizualizat de 1598 ori
Desch gr 8 EMJT 2.jpg
Avem inca un Alex
Desch gr 8 EMJT 2.jpg (126.53 KiB) Vizualizat de 1598 ori
Desch gr 8 EMJT 1.jpg
Grupa 8 deja a inceput sa invete
Desch gr 8 EMJT 1.jpg (131.77 KiB) Vizualizat de 1598 ori
Desch gr 8 EMJT 4.jpg
Electricieni gr 8
Desch gr 8 EMJT 4.jpg (132.27 KiB) Vizualizat de 1598 ori
Desch gr 8 EMJT 5.jpg
Desch curs gr 8 Electricieni
Desch gr 8 EMJT 5.jpg (128.74 KiB) Vizualizat de 1598 ori
Lector Inginer Olteanu Mircea
Formator si Indrumator Cursuri de Calificare Frigotehnisti,Instalatori si Electricieni
http://www.cursuridecalificareacreditate.ro
http://www.cursurifrigotehnisti.ro/

Avatar utilizator
 
Mesaje: 31
Membru din: Mar Sep 13, 2016 8:16 am
Localitate: Bucuresti

Re: Desch Curs gr 8 EMJT 20 Apr 2017

Mesaj de costea » Vin Apr 21, 2017 10:18 pm

,,Deja am intrat in materie, suntem la legile cc" Asa de repede, de la prima ora?

Avatar utilizator
 
Mesaje: 593
Membru din: Dum Feb 23, 2014 8:51 am
Localitate: Bucuresti

Re: Desch Curs gr 8 EMJT 20 Apr 2017

Mesaj de Ing. Olteanu Mircea » Dum Apr 23, 2017 1:55 pm

costea scrie:,,Deja am intrat in materie, suntem la legile cc" Asa de repede, de la prima ora?

Am folosit doar 2 formule cu explicatiile de rigoare ,Dupa parerea mea nu este prea mult
Lector Inginer Olteanu Mircea
Formator si Indrumator Cursuri de Calificare Frigotehnisti,Instalatori si Electricieni
http://www.cursuridecalificareacreditate.ro
http://www.cursurifrigotehnisti.ro/

Avatar utilizator
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Apr 29, 2017 1:53 pm

Re: Desch Curs gr 8 EMJT 20 Apr 2017

Mesaj de Gelu gr 8 » Sâm Apr 29, 2017 1:55 pm

costea scrie:,,Deja am intrat in materie, suntem la legile cc" Asa de repede, de la prima ora?


Am venit si eu la recomandarea unui prieten ,dupa 15 ore de scoala deja am inceput sa ma familiarizez cu principalele formule de calcul Exemplele care se fac la tabla sunt din viata de zi cu zi Dezbatem lucruri interesante Tot ce ne explica domnul profesor este logic si ne da exemple din obiecte care le intalnim noi ca electricieni Am vorbit si cu colegii in pauza de tigare ,(avem o singura pauza si terminam cam pe la 20,30) toti sunt incantati de modul de predare Deja am inceput sa ne dumirim cat de cat cu ce "se mananca" Putini profesori am intalnit sa aiba rabdare ca domnul inginer .Tot ce s-a predat a fost gradual ca dificultate ,deci este supr bun cursul
Am 2 colegi in clasa care au dat bir cu fugitii dupa 2 luni (curs electrician la alta firma de calificare ) si au venit la noi sa invete ,nu dau numele firmei unde au fost inscrisi ,dar ei dupa doua luni nu stiau cat noi dupa 15 ore Avem in grupa si o colega ,isi rabda sioarta
Am inteles ca vom avea scoala si Sambata de la ora 9 pana la 14 ,frigotehnistii sunt mai boieri au liber de 1,2 mai noi IOC :) ,dar ei recupereaza

Avatar utilizator
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Apr 29, 2017 2:57 pm

Re: Desch Curs gr 8 EMJT 20 Apr 2017

Mesaj de Adi gr 12 » Sâm Apr 29, 2017 3:02 pm

Gelu gr 8 scrie:
costea scrie:,,Deja am intrat in materie, suntem la legile cc" Asa de repede, de la prima ora?


Am venit si eu la recomandarea unui prieten ,dupa 15 ore de scoala deja am inceput sa ma familiarizez cu principalele formule de calcul Exemplele care se fac la tabla sunt din viata de zi cu zi Dezbatem lucruri interesante Tot ce ne explica domnul profesor este logic si ne da exemple din obiecte care le intalnim noi ca electricieni Am vorbit si cu colegii in pauza de tigare ,(avem o singura pauza si terminam cam pe la 20,30) toti sunt incantati de modul de predare Deja am inceput sa ne dumirim cat de cat cu ce "se mananca" Putini profesori am intalnit sa aiba rabdare ca domnul inginer .Tot ce s-a predat a fost gradual ca dificultate ,deci este supr bun cursul
Am 2 colegi in clasa care au dat bir cu fugitii dupa 2 luni (curs electrician la alta firma de calificare ) si au venit la noi sa invete ,nu dau numele firmei unde au fost inscrisi ,dar ei dupa doua luni nu stiau cat noi dupa 15 ore Avem in grupa si o colega ,isi rabda sioarta
Am inteles ca vom avea scoala si Sambata de la ora 9 pana la 14 ,frigotehnistii sunt mai boieri au liber de 1,2 mai noi IOC :) ,dar ei recupereaza


Salut Gelu chiar am ramas surprins cat se implica colegii mai tineri


Fac in paralel cele doua cursuri predate de domnul inginer Olteanu ,cursurile sunt super Vad ca lumea se descurca si la electricieni ,tragem tare pe 3=4 formule ,De curiozitate am luat fierul de calcat si i-am calculat curentul consumat si iese ca pe eticheta
Daca da drumul la curs si sambata ,adio sa mai merg la peste cu amicii ,vin la scoala ca nu vreau sa raman in urma Mare lucru profesorul sa faca recapitulari din ce a predat
Am inteles ca sapt viitoare calculam un circuit de lumina cu leduri ,partea frumoasa cand ii zice domnul profesor lui Alex sa il uimeasca cu niste calcule si Alex le face ok :)

Avatar utilizator
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Apr 29, 2017 2:57 pm

Re: Desch Curs gr 8 EMJT 20 Apr 2017

Mesaj de Adi gr 12 » Sâm Apr 29, 2017 3:23 pm

Am uitat sa va intreb ,am un coleg de munca si ii povesteam ce invat vrea sa vina si el ii gasim un loc in grupa ? Vroia sa se inscrie sa faca electricienii la firma de unde au venit cei doi colegi si i-am povestit ce patanie au tras si au dat si 200 lei sa invete 2 luni cum sa se spele pe maini ,circuite =nuuu

Avatar utilizator
 
Mesaje: 593
Membru din: Dum Feb 23, 2014 8:51 am
Localitate: Bucuresti

Re: Desch Curs gr 8 EMJT 20 Apr 2017

Mesaj de Ing. Olteanu Mircea » Sâm Apr 29, 2017 3:48 pm

Adi gr 12 scrie:Am uitat sa va intreb ,am un coleg de munca si ii povesteam ce invat vrea sa vina si el ii gasim un loc in grupa ? Vroia sa se inscrie sa faca electricienii la firma de unde au venit cei doi colegi si i-am povestit ce patanie au tras si au dat si 200 lei sa invete 2 luni cum sa se spele pe maini ,circuite =nuuu


Grupele sunt full ,dar cand vine miercuri doamna Iuliana sa fiti prezent cu acte+colegul dvs
Lector Inginer Olteanu Mircea
Formator si Indrumator Cursuri de Calificare Frigotehnisti,Instalatori si Electricieni
http://www.cursuridecalificareacreditate.ro
http://www.cursurifrigotehnisti.ro/

 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Mai 06, 2017 3:44 am

Re: Desch Curs gr 8 EMJT 20 Apr 2017

Mesaj de Radu gr 12 » Sâm Mai 06, 2017 3:58 am

Este cel mai tare curs la care particip ,sunt si la frig 12 Un curs clar un curs facut sa fie priceput Putini oameni au darul dvs sa se faca intelesi Dupa nici 3 saptamani am inceput sa vorbim ac limba Ma bucur ca aia mici se implica ,vorbeam in pauza si sunt multumiti si incantati Vorba unui coleg "prea prost sa fie un om sa nu priceapa " ce predati dvs


Înapoi la Date legate de inscrieri, cursuri , sediu . Politica de Confidentialitate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori