Acum este Joi Mai 02, 2024 12:20 pm

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Cea mai buna investitie

Albume Foto Cursuri Frigotehnisti pe teren la diferite Societati
Avatar utilizator
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Apr 05, 2019 12:09 am
Localitate: Boceni

Re: Cea mai buna investitie

Mesaj de LeandruVasile » Vin Apr 05, 2019 12:18 am

Ovidiu scrie:Daniel este un bun exemplu pentru tineri si eu am invatat pe rupte si o duc bine Am facut asa
Frigul
Inst Electrice
Incep sa dau rezultate si la Automatizari deoarece ma lovesc de ele

Aveti dreptate domnul Profesor lumea este amarata la tara ,daca ai niste compresoare vechi salvate chit ca au functionat cu R12 dar le inlocuiesti uleiul ,faci treaba cu ele .Eu cand ma duc la socrii am in masina 4-5 compresoare ,sculele si butelia cu freon 134 obligat si o nevada Scot banii de drum ,vin si cu oratanii taiate pentru ala micu ,vin si cu bidonul cu vin Trocul functioneaza perfect la tara .Acolo un meserias nu moare de foame
Sunt unii atat de amarati ca au cite un Arctic de 40 de ani ,ruginit complet dar inca functional .am si clestele cu nituri pop le mai petecesc cate o tabla de la montantii de rigips ,

merita sa inveti sa repari o masina frigorifica ,combina sau insula de frig

Avatar utilizator
 
Mesaje: 50
Membru din: Vin Sep 20, 2019 10:28 am
Localitate: Bucuresti

Re: Cea mai buna investitie

Mesaj de AndoneVlad » Vin Sep 20, 2019 12:13 pm

LeandruVasile scrie:
Ovidiu scrie:Daniel este un bun exemplu pentru tineri si eu am invatat pe rupte si o duc bine Am facut asa
Frigul
Inst Electrice
Incep sa dau rezultate si la Automatizari deoarece ma lovesc de ele

Aveti dreptate domnul Profesor lumea este amarata la tara ,daca ai niste compresoare vechi salvate chit ca au functionat cu R12 dar le inlocuiesti uleiul ,faci treaba cu ele .Eu cand ma duc la socrii am in masina 4-5 compresoare ,sculele si butelia cu freon 134 obligat si o nevada Scot banii de drum ,vin si cu oratanii taiate pentru ala micu ,vin si cu bidonul cu vin Trocul functioneaza perfect la tara .Acolo un meserias nu moare de foame
Sunt unii atat de amarati ca au cite un Arctic de 40 de ani ,ruginit complet dar inca functional .am si clestele cu nituri pop le mai petecesc cate o tabla de la montantii de rigips ,

merita sa inveti sa repari o masina frigorifica ,combina sau insula de frig


daca luam cat castiga un frigotehnist , pe luna sau in sezon vedeti ca scoate bani ca in germania

Avatar utilizator
 
Mesaje: 593
Membru din: Dum Feb 23, 2014 8:51 am
Localitate: Bucuresti

Re: Cea mai buna investitie

Mesaj de Ing. Olteanu Mircea » Vin Noi 25, 2022 10:40 am

uppp
Lector Inginer Olteanu Mircea
Formator si Indrumator Cursuri de Calificare Frigotehnisti,Instalatori si Electricieni
http://www.cursuridecalificareacreditate.ro
http://www.cursurifrigotehnisti.ro/

 
Mesaje: 43
Membru din: Mar Aug 08, 2023 9:51 pm

Re: Aplic ce am invatat la grupa 20 frig

Mesaj de IonJianu33 » Joi Aug 10, 2023 2:11 am

Nu pot scrie cat castig cu frigul pe an ,bat 2-3 sparnghelari

Anterior

Înapoi la Practica Cursuri Frigotehnisti Albume foto Practica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 1 vizitator