Acum este Vin Iul 19, 2019 8:18 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Discutii legate de: Frigotehnisti ,Instalatori si Electricieni

Practica 24 Iunie

Albume Foto Cursuri Frigotehnisti pe teren la diferite Societati

Practica 24 Iunie

Mesaj de Ing. Olteanu Mircea » Mie Iun 24, 2015 1:19 pm

Prezentare schema masina frigorifica
Prima grupa in care sunt si doua fete ,voi face un filmulet cu Geanina argintand ,baietii au fost depasiti de situatie stateau cuminti si priveau
Fişiere ataşate
P24-06-15_11.45 (Custom).jpg
Prima argintare a fost facuta de o fata ,argintarea a fost excelenta ,deci "daca vrei se poate "
P24-06-15_11.45 (Custom).jpg (117.25 KiB) Vizualizat de 1988 ori
P24-06-15_11.36 (Custom).jpg
Cursantii explica la tabla modul de functionare si rolul componentelor
P24-06-15_11.36 (Custom).jpg (182.13 KiB) Vizualizat de 1988 ori
P24-06-15_11.37 (Custom).jpg
Cursantii explica la tabla modul de functionare si rolul componentelor
P24-06-15_11.37 (Custom).jpg (175.46 KiB) Vizualizat de 1988 ori
P24-06-15_11.35 (Custom).jpg
Pe tabla de la Freon Trading (Firma de Practica ) a fost desenat traseul frigorific al unui congelator cu 4 sertare
P24-06-15_11.35 (Custom).jpg (86.54 KiB) Vizualizat de 1988 ori
Lector Inginer Olteanu Mircea
Formator si Indrumator Cursuri de Calificare Frigotehnisti,Instalatori si Electricieni
http://www.cursuridecalificareacreditate.ro
http://www.cursurifrigotehnisti.ro/

Re: Practica 24 Iunie

Mesaj de Albert » Sâm Iul 11, 2015 11:01 am

Prima data cand vad fete la cursul de frigotehnist ,faceti o treaba foarte buna ,felicitari si mult succes

Mesaj de Lucian gr 5 » Dum Iul 19, 2015 1:26 pm

Dar banuiesc ca si datorita dumneavoastra au reusit.
Exemplu mai sus - practica pe bune cum sa nu inveti...........

Mesaj de Spike » Sâm Aug 08, 2015 2:02 pm

Buna ziua domnul inginer Olteanu

Sora mea lucreaza la un magazin specializat pe Frig ,a terminat Liceul Economic acum doi ani (anul trecut a luat BAC-ul ) Cunoaste toate reperele dar doreste sa invete si meseria de frigotehnist (sa aiba calificarea) ,nu este rau sa aiba o supra calificare ,deoarece lucrand cu freon trebuie sa aiba si diploma de frigotehnist .
Multi frigotehnisti din Ploiesti au fost elevii dvs si i-au recomandat sa va contacteze si sa faca cursul la Bucuresti , daca vrea sa invete ceva Nu ne intereseaza hirtia ,ne intereseaza ce invatam
Eu sunt calificat electician dar citind forumul dvs am prins drag sa invat si meseria de frigotehnist ,o sa facem impreuna naveta la Bucuresti ,am GPL la masina si iesim ok :)

Va urez numai bine si astept un raspuns

Mesaj de Ing. Olteanu Mircea » Dum Aug 09, 2015 1:06 pm

Spike scrie:Buna ziua domnul inginer Olteanu

Sora mea lucreaza la un magazin specializat pe Frig ,a terminat Liceul Economic acum doi ani (anul trecut a luat BAC-ul ) Cunoaste toate reperele dar doreste sa invete si meseria de frigotehnist (sa aiba calificarea) ,nu este rau sa aiba o supra calificare ,deoarece lucrand cu freon trebuie sa aiba si diploma de frigotehnist .
Multi frigotehnisti din Ploiesti au fost elevii dvs si i-au recomandat sa va contacteze si sa faca cursul la Bucuresti , daca vrea sa invete ceva Nu ne intereseaza hirtia ,ne intereseaza ce invatam
Eu sunt calificat electician dar citind forumul dvs am prins drag sa invat si meseria de frigotehnist ,o sa facem impreuna naveta la Bucuresti ,am GPL la masina si iesim ok :)

Va urez numai bine si astept un raspuns

Buna ziua si bun venit pe forum

Deoarece sora dvs lucreaza la un magazun de articole pentru Frigul artificial se impune si o calificare de Frigotehnist , deoarece manevreaza diferiti refrigeranti (incarca pentru clienti in butelii ) Este foarte util pentru ea sa cunoasca rolul componentelor care sunt in vitrina si rafturi .

Firmele care distribuie piese de schimb Frigotehnistilor, in mod normal ar trebui sa aiba personal calificat ,capabil sa poata da relatii in functie de reperele cerute de client Este un mare avantaj sa vorbeasca limbajul tehnic specific Frigotehnistilor

Dumneavoastra ca Electrician ,aveti un foarte mare avantaj invatand Frigul artificial ,deoarece 70% din defectiuni sunt de natura electrica Va sfatuiesc daca aveti posibilitatea sa faceti si Postliceala de Electronica si Automatizari

O zi buna
Lector Inginer Olteanu Mircea
Formator si Indrumator Cursuri de Calificare Frigotehnisti,Instalatori si Electricieni
http://www.cursuridecalificareacreditate.ro
http://www.cursurifrigotehnisti.ro/

Mesaj de Spike » Mar Sep 01, 2015 1:20 pm

Ing. Olteanu Mircea scrie:

Buna ziua si bun venit pe forum

Deoarece sora dvs lucreaza la un magazun de articole pentru Frigul artificial se impune si o calificare de Frigotehnist , deoarece manevreaza diferiti refrigeranti (incarca pentru clienti in butelii ) Este foarte util pentru ea sa cunoasca rolul componentelor care sunt in vitrina si rafturi .

Firmele care distribuie piese de schimb Frigotehnistilor, in mod normal ar trebui sa aiba personal calificat ,capabil sa poata da relatii in functie de reperele cerute de client Este un mare avantaj sa vorbeasca limbajul tehnic specific Frigotehnistilor

Dumneavoastra ca Electrician ,aveti un foarte mare avantaj invatand Frigul artificial ,deoarece 70% din defectiuni sunt de natura electrica Va sfatuiesc daca aveti posibilitatea sa faceti si Postliceala de Electronica si Automatizari

O zi buna

Multumesc pentru raspuns in luna octombrie o sa va fim elevi Se poate sa mai vina inca doi colegi ai mei ?

Mesaj de SebiGil » Mar Iun 07, 2016 3:57 pm

Nu am mai pomenit o fata sa faca cursul de frig , Simpatici baietii cum se uitau la fata care arginteaza deci daca vrei sa faci ceva nu este prea greu

Înapoi la Practica Cursuri Frigotehnisti Albume foto Practica