Acum este Vin Mar 29, 2024 1:13 pm

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Calorifere de fonta salvate de la REMAT

Clipuri Video Cursuri Instalatori :Maistru instalator,Tehnician instalator ,instalator,realizate pe teren la diferite Societati
Avatar utilizator
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Apr 22, 2017 11:07 pm

Re: Calorifere de fonta salvate de la REMAT

Mesaj de Dan gr 12 » Sâm Apr 22, 2017 11:14 pm

Super calorifere ,felicitari colegu

Avatar utilizator
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Mai 09, 2017 2:16 pm

Re: Calorifere de fonta salvate de la REMAT

Mesaj de V Mihnea » Mar Mai 09, 2017 2:21 pm

Vasile Nitu scrie:Am la servici un aparat de sablat la munca ,am muncit si eu la un calorifer sa iasa asa Este multa munca dar rezultatul este de expozitie Am folosit vopsea tip auto si am dat 3 straturi de lac ,tine ok de 3 ani Tot secretul este curatatul in interior ,trebuie sa ramana luna si da caldura de rupe
Felicitari colegului pentru munca


Buna idee cu sablatul ,am si eu in subsol caloriferul vechi iau 2 prieteni il spal in interior cu poli fosfati sa iasa luna si il sablez apoi il vopesc cu vopsea auto ii dau si cu lac il fac verde brotac :)

 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Mai 12, 2017 7:07 am

Re: Calorifere de fonta salvate de la REMAT

Mesaj de Andy » Vin Mai 12, 2017 7:23 am

Caloriferul albastru este bun de pus la expozitie ,a meritat efortul 10 si de la mine

 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mai 28, 2017 4:22 pm

Re: Calorifere de fonta salvate de la REMAT

Mesaj de albert 23 » Dum Mai 28, 2017 4:50 pm

V Mihnea scrie:
Vasile Nitu scrie:Am la servici un aparat de sablat la munca ,am muncit si eu la un calorifer sa iasa asa Este multa munca dar rezultatul este de expozitie Am folosit vopsea tip auto si am dat 3 straturi de lac ,tine ok de 3 ani Tot secretul este curatatul in interior ,trebuie sa ramana luna si da caldura de rupe
Felicitari colegului pentru munca


Buna idee cu sablatul ,am si eu in subsol caloriferul vechi iau 2 prieteni il spal in interior cu poli fosfati sa iasa luna si il sablez apoi il vopesc cu vopsea auto ii dau si cu lac il fac verde brotac :)


Am facut si eu asa ceva sablat calorifer apoi vospit la pistol cu vopsea care tine la temp si nu crapa arata bestial dar nu as mai face altul ca ma omora cu zile

Avatar utilizator
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Iun 13, 2017 1:27 pm
Localitate: Rosiori Vede

Re: Calorifere de fonta salvate de la REMAT

Mesaj de Sile Tg » Mar Iun 13, 2017 1:47 pm

Kuki scrie:Arata mortal 10 cu felicitari

Am ramas ca la dentist caloriferul din poza 5 este super misto am vazut si niste coloane in cupru pentru incalziri felicitari colegul

 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Iun 16, 2017 12:55 pm

Re: Calorifere de fonta salvate de la REMAT

Mesaj de Mario23 » Vin Iun 16, 2017 1:27 pm

caloriferul albastru arata bestial ,dar cred ca este munca sa il faci asa ,feklicitari frate

Avatar utilizator
 
Mesaje: 32
Membru din: Dum Iun 18, 2017 10:54 am

Re: Calorifere de fonta salvate de la REMAT

Mesaj de AntonMihai » Dum Iun 18, 2017 11:20 am

caloriferul albastru este foarte frumos executat ,as fi vrut sa apara in poze si legaturile pe tur si retul una peste alta nota 10

Avatar utilizator
 
Mesaje: 15
Membru din: Dum Iun 18, 2017 9:01 pm

Re: Calorifere de fonta salvate de la REMAT

Mesaj de HancuV » Dum Iun 18, 2017 9:26 pm

Crysti scrie:Buna ziua dimnul inginer Olteanu
Am fost elevul dumneavoastra la Sc de Maistrii instalatii gr 2 Cursul predat de dvs a fost foarte util si complex ,cand mai organizati vreau sa il trimit si pe fratele meu ,obligat sa faca cu dumneavoastra El lucreaza cu mine anul ac termina 12 clase si pot sa il bag la Tehn inst

Impreuna merem in timpul liber la lucrari ,ne plateste lumea sa aruncam caloriferele de fonta dar am un papuc si le duc la curte apoi le spalam si le aranjam si scoatem bani buni :)

Caloriferul albastru dupa refacere arata super misto ,parca este facut in strainatate si este calorifer made la noi ,cred ca a fost curatat cu praf de nisip prin sablare ,nu cred ca a fost demontat bucata cu bucata ca ii demola pe baieti

Avatar utilizator
 
Mesaje: 19
Membru din: Dum Iul 02, 2017 2:14 pm

Re: Calorifere de fonta salvate de la REMAT

Mesaj de CasianG » Dum Iul 02, 2017 3:03 pm

Caloriferele sablate sunt de nota 22 am montat si eu asa ceva erau vechi de 40 de ani ,au fost spalate si curatate de mizerie ,au trecut proba de 4 bari presiune cu pompa de mana apoi au fost duse la sablat si arata ca cele din poza

Avatar utilizator
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Iul 02, 2017 5:42 pm
Localitate: Popesti Leordeni

Re: Calorifere de fonta salvate de la REMAT

Mesaj de RiciS32 » Dum Iul 02, 2017 5:51 pm

Am la un vecin un calorifer de fonta de 45 ani , caloriferul a fost curatat in interior ,a fost sablat in exterior si vopsit ca un autoturism
Fişiere ataşate
calorifer fonta Romanesc cu 4 coloane reconditionat.jpg
Am la un vecin un calorifer de fonta de 45 ani , caloriferul a fost curatat in interior ,a fost sablat in exterior si vopsit ca un autoturism
calorifer fonta Romanesc cu 4 coloane reconditionat.jpg (100.8 KiB) Vizualizat de 1424 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Practica Cursuri Instalatori video

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori