Acum este Joi Apr 18, 2024 6:02 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Pentru aia mici ,Schema coloanelor la o instalatie sanitara

Practica Cursuri Instalatori : Maistru instalator,Tehnician instalator ,instalator Foto
Avatar utilizator
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Apr 19, 2019 11:17 pm
Localitate: albesti

Pentru aia mici ,Schema coloanelor la o instalatie sanitara

Mesaj de LatviuGhe » Vin Apr 19, 2019 11:18 pm

Am fost elevul dvs acum 3 ani ,ridic niste scheme de coloane ,am gasit multe greseli facute de proiectant Am executat lucrarea dupa modificarile facute de dvs ,merge de rupe M-am dus la proiectant cu obiectiile dvs si mi-a dat dreptate
ridic schema coloanelor de la o instalatie sanitara ,ARM ,ACM ,CANALIZARI MENAJERE ,
Pun 3 scheme de coloane si legenda cu semnificatia simbolurilor din desenul tehnic
ceva mai simplu pentru incepatori schema coloanelor instalatie sanitara
Va multumesc pentru ce am invatat cu dumneavoastra
Fişiere ataşate
mai ridica inca o schema coloanelor si obiectele sanitare.jpg
mai ridica inca o schema coloanelor si obiectele sanitare este o schema mai complexa
mai ridica inca o schema coloanelor si obiectele sanitare.jpg (111.16 KiB) Vizualizat de 1897 ori
ceva mai simplu pentru incepatori schema coloanelor instalatie sanitara.jpg
Pentru aia mici ceva mai simplu pentru incepatori schema coloanelor instalatie sanitara.
ceva mai simplu pentru incepatori schema coloanelor instalatie sanitara.jpg (63.39 KiB) Vizualizat de 1897 ori
IN Legenda INSTALATORUL GASESTE TOT CE explica rolul conductelor.jpg
Eplicatiile din legenda unui desen tehnic al schemei coloanelor armaturi ,conducte ,canalzare si ventilatie canalizare
IN Legenda INSTALATORUL GASESTE TOT CE explica rolul conductelor.jpg (94.41 KiB) Vizualizat de 1897 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Apr 19, 2019 11:17 pm
Localitate: albesti

Re: Pentru aia mici ,Schema coloanelor la o instalatie sanit

Mesaj de LatviuGhe » Dum Apr 21, 2019 1:57 pm

din caietul de sarcini lista cantitati , aici sunt obiecte sanitare complet echipate
atasez inca un tabel cu conductele de ARM SI ACM sunt si robinetii figurati inclus diametrul in toli
Fişiere ataşate
din caietul de sarcini lista cantitati , aici sunt conductele de ARM SI ACM PE DIAMETRE inclusi robinetii.jpg
din caietul de sarcini lista cantitati , aici sunt conductele de ARM SI ACM PE DIAMETRE inclusi robinetii in toli
din caietul de sarcini lista cantitati , aici sunt conductele de ARM SI ACM PE DIAMETRE inclusi robinetii.jpg (76.25 KiB) Vizualizat de 1891 ori
instalatia sanitara lista cantitati obiecte sanitare.jpg
din caietul de sarcini lista cantitati , aici sunt obiecte sanitare complet echipate
instalatia sanitara lista cantitati obiecte sanitare.jpg (67.47 KiB) Vizualizat de 1891 ori

 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Apr 27, 2019 6:06 am
Localitate: Darvari

Re: Pentru aia mici ,Schema coloanelor la o instalatie sanit

Mesaj de Telu23 » Sâm Apr 27, 2019 6:06 am

LatviuGhe scrie:din caietul de sarcini lista cantitati , aici sunt obiecte sanitare complet echipate
atasez inca un tabel cu conductele de ARM SI ACM sunt si robinetii figurati inclus diametrul in toli


felicitari colega pentru efort , este util pentru un viitor instalator sa vada si listele de cantitati si obiectele sanitare

 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Apr 27, 2019 2:20 pm
Localitate: sihleni

Re: Pentru aia mici ,Schema coloanelor la o instalatie sanit

Mesaj de BarnaVictor » Sâm Apr 27, 2019 2:20 pm

LatviuGhe scrie:Am fost elevul dvs acum 3 ani ,ridic niste scheme de coloane ,am gasit multe greseli facute de proiectant Am executat lucrarea dupa modificarile facute de dvs ,merge de rupe M-am dus la proiectant cu obiectiile dvs si mi-a dat dreptate
ridic schema coloanelor de la o instalatie sanitara ,ARM ,ACM ,CANALIZARI MENAJERE ,
Pun 3 scheme de coloane si legenda cu semnificatia simbolurilor din desenul tehnic
ceva mai simplu pentru incepatori schema coloanelor instalatie sanitara
Va multumesc pentru ce am invatat cu dumneavoastra

Am si eu la firma niste distrusi ,legatori de tevi si atat ,se uita la un plan si nu pricep nimic ,in capul lor nu este loc pentru meserie ,sa gandeasca

Avatar utilizator
 
Mesaje: 113
Membru din: Mie Sep 25, 2019 2:25 pm
Localitate: Bucuresti sect 1

Re: Pentru aia mici ,Schema coloanelor la o instalatie sanit

Mesaj de MitreaNicolae » Mie Sep 25, 2019 3:03 pm

LatviuGhe scrie:Am fost elevul dvs acum 3 ani ,ridic niste scheme de coloane ,am gasit multe greseli facute de proiectant Am executat lucrarea dupa modificarile facute de dvs ,merge de rupe M-am dus la proiectant cu obiectiile dvs si mi-a dat dreptate
ridic schema coloanelor de la o instalatie sanitara ,ARM ,ACM ,CANALIZARI MENAJERE ,
Pun 3 scheme de coloane si legenda cu semnificatia simbolurilor din desenul tehnic
ceva mai simplu pentru incepatori schema coloanelor instalatie sanitara
Va multumesc pentru ce am invatat cu dumneavoastra

Pregatiti cei mai buni instalatori


Înapoi la Practica Cursuri Instalatori Albume foto Practica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator