Acum este Mar Apr 30, 2024 4:01 pm

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Piesa 5 cai in sistem vas expansiune submersibila

Aici cursanti pot expune ce nelamuri sau intrebari au legate de cursul de Instalatii :Maistru instalator,Tehnician instalator ,instalator
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iul 17, 2023 2:14 pm

Piesa 5 cai in sistem vas expansiune submersibila

Mesaj de alex_marius_001 » Lun Iul 17, 2023 2:18 pm

Buna ziua .

Am o intrebare pt instalatorii priceputi de aici .

Piesa 5 cai trebuie musai montata pe vasul de expansiune intr-un sistem vas expansiune pompa submersibila ?

Tocmai ce incerc sa fac de unul singur sist acesta si nu prea pot sa instalez piesa 5 cai exact pe filetul vasului de expansiune pt ca vasul are filetu jos ,sub vas ,si imi este foarte greu sa lucrez acolo si pe viitor imi va fi greu sa verific manometrul si presostatul .

Avatar utilizator
 
Mesaje: 593
Membru din: Dum Feb 23, 2014 8:51 am
Localitate: Bucuresti

Re: Piesa 5 cai in sistem vas expansiune submersibila

Mesaj de Ing. Olteanu Mircea » Lun Aug 07, 2023 12:08 pm

alex_marius_001 scrie:Buna ziua .

Am o intrebare pt instalatorii priceputi de aici .

Piesa 5 cai trebuie musai montata pe vasul de expansiune intr-un sistem vas expansiune pompa submersibila ?

Tocmai ce incerc sa fac de unul singur sist acesta si nu prea pot sa instalez piesa 5 cai exact pe filetul vasului de expansiune pt ca vasul are filetu jos ,sub vas ,si imi este foarte greu sa lucrez acolo si pe viitor imi va fi greu sa verific manometrul si presostatul .

Era buna o poza sau un link ceva
Lector Inginer Olteanu Mircea
Formator si Indrumator Cursuri de Calificare Frigotehnisti,Instalatori si Electricieni
http://www.cursuridecalificareacreditate.ro
http://www.cursurifrigotehnisti.ro/


Înapoi la Intrebari, Nelamuriri, Sugestii legate de cursurile de Instalator

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator