Acum este Vin Mar 29, 2024 1:22 pm

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Poze cu sala de curs

Discutii despre scule ,carti de specialtate tot ce are legatura cu meseria de Frigotehnist,electrician instalatori etc
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Oct 21, 2022 7:37 pm

Poze cu sala de curs

Mesaj de AdrianP » Vin Oct 21, 2022 7:37 pm

In primul rand felicitari domnului ing Olteanu .Cumnatul meu face in Constanta , Scoala de Mastrii de la Marina Militara si le preda dupa Manualul dvs de Frig 2021 ,Nu am mai scapat de gura sotiei ,si i-am dat cartea .Cand scoateti pentru gr viitoare ,vreau si eu un exemplar ,Stiu ca mai ramasesera 3-4 ex poate am bafta ,i-am dat si dvd-ul sa il ajute ,il vreau si cu dvd atasat .
Am fost sa vad sala impreuna cu Florin ,am fost colegi la gr 16 B si 20 frig .Mi-a picat la suflet sala si mi-a fost drag sa ma asez iarasi in banca . Este o sala super ,din cadrul Fac de Instalatii ,Au mare sansa viitorii colegi ,care vor face cu dvs.Am vazut tabla ambalata rezemata de un perete ,ne mobilizam si o montam .Facem lucru bun .Este loc sa strangem hainute jucarii pentru copii necajiti ,Marian si DHL ne sprijina .
Acum suntem studenti in anul I ,la Fac de Instalatii din pacate Sandu se grabea si el este tot in anul I coleg cu noi .Sala este super ,Nu am apucat sa dau roata prin laboratoare ,dar mat nostru didactic pe care am invatat la scoala este suficient.
Am invatat de la cel mai bun profesor .
Am pus si poze cu cei care fac un curs online toti cu ochii in tableta :)
Fişiere ataşate
Locatie Fac de Instalatii pentru Constructii ..jpg
Locatie Fac de Instalatii pentru Constructii
Locatie Fac de Instalatii pentru Constructii ..jpg (287.83 KiB) Vizualizat de 6275 ori
Locul 1 in Romania in domeniul Firmelor.jpg
Firma de formare Profesionala ocupa Locul 1 in Romania
Locul 1 in Romania in domeniul Firmelor.jpg (326.74 KiB) Vizualizat de 7772 ori
Sala 1.jpg
Imagine din sala de curs
Sala 1.jpg (720.52 KiB) Vizualizat de 7797 ori
Sala 2.jpg
Imagine din sala de curs
Sala 2.jpg (718.17 KiB) Vizualizat de 7797 ori
Sala 3.jpg
Imagine din sala de curs
Sala 3.jpg (664.86 KiB) Vizualizat de 7797 ori
Fac de Inst ptr Constr.jpg
In fata Facultatii am fost sa vad sala cu Florin
Fac de Inst ptr Constr.jpg (1.71 MiB) Vizualizat de 7797 ori
curs online.jpg
Pe la alte firme fac in aplicatia zoom ,un online ceva
curs online.jpg (154.97 KiB) Vizualizat de 7797 ori

 
Mesaje: 244
Membru din: Mie Mar 21, 2018 3:51 pm

Re: Poze cu sala de curs

Mesaj de RosuFlorian » Dum Oct 23, 2022 9:32 am

Impreuna cu domnul profesor ing. Olteanu am pregatit si o mica surpriza pentru frigotehnistii ce vor invata in noua sala de curs.
Fişiere ataşate
componente compresor AC sectiune totala.jpg
componente compresor AC sectiune totala
componente compresor AC sectiune totala.jpg (101.58 KiB) Vizualizat de 7649 ori
compresoare sa vada componentele.jpg
compresoare sa vada componentele.
compresoare sa vada componentele.jpg (108.52 KiB) Vizualizat de 7649 ori
sectiune prin comp de AC.jpg
sectiune prin comp de AC.
sectiune prin comp de AC.jpg (86.96 KiB) Vizualizat de 7649 ori
compresor liniar.jpg
compresor liniar.
compresor liniar.jpg (92.14 KiB) Vizualizat de 7649 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 593
Membru din: Dum Feb 23, 2014 8:51 am
Localitate: Bucuresti

Re: Poze cu sala de curs

Mesaj de Ing. Olteanu Mircea » Dum Oct 23, 2022 4:15 pm

RosuFlorian scrie:Impreuna cu domnul profesor ing. Olteanu am pregatit si o mica surpriza pentru frigotehnistii ce vor invata in noua sala de curs.

Multumesc Florinel ,esti un tip super ok .
Am cea mai mare pondere de cursanti convinsi sa dea la Facultate .Cel putin 30-40 mi-au ascultat sfatul
3 din baietii care au terminat in luna iulie frigul/electricul ,acum sunt sunt studenti in anul I la Fac de Instalatii .
Fişiere ataşate
sala cu 2 table dotata.jpg
sala cu 2 table dotata
sala cu 2 table dotata.jpg (62.64 KiB) Vizualizat de 6354 ori
tot cei doi.jpg
Florin cu Adrian Sandu facea poze
tot cei doi.jpg (87.71 KiB) Vizualizat de 7779 ori
Florin si Adrian Sandu le facea poza.jpg
Florin si Adrian Sandu le facea poza.
Florin si Adrian Sandu le facea poza.jpg (92.65 KiB) Vizualizat de 7779 ori
Lector Inginer Olteanu Mircea
Formator si Indrumator Cursuri de Calificare Frigotehnisti,Instalatori si Electricieni
http://www.cursuridecalificareacreditate.ro
http://www.cursurifrigotehnisti.ro/

 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Oct 22, 2022 9:25 pm

Re: Poze cu sala de curs

Mesaj de Mihail_Neacsu » Dum Oct 23, 2022 11:08 pm

Pot sa ma inscriu si eu ,mai gasesc un loc Nu am avut de lucru m-am luat dupa un influencer care lauda cursurile online ,M-am inscris la un curs in zoom la firma ................ din centru .O bataie de joc nu alta Suport de curs 75 pag .Mai bine pierd 400 lei avansul si ii dau dracu ............................
Trimit actele pe adresa de maill indicata pe site cursuridecalificareacreditate@gmail.com .Poate renunta careva si ma rog de sanatatea lui . Partea rea ca am dat adev medicala ca sunt apt ,sa vad daca pot sa o recuperez,sper sa aiba bunul simt sa mi-o dea .

Pentru domnul ing Olteanu toata stima ,sunteti singurul care in pandemie a predat in sala ,tot respectul meu ,pentru munca dvs si colegii care au inteles ca aceasta este calea de urmat .
Cu stima Neacsu Mihai George.
Fişiere ataşate
circuite de iluminat si circuite de priza.jpg
circuite de iluminat si circuite de priza.
circuite de iluminat si circuite de priza.jpg (97.91 KiB) Vizualizat de 4154 ori
Manualul Frigotehnistului.jpg
O carte adevarata Manual de manual
Manualul Frigotehnistului.jpg (145.94 KiB) Vizualizat de 5868 ori
in pandemie singurul profesor care a predat fizic.jpg
in pandemie singurul profesor care a predat fizic.
in pandemie singurul profesor care a predat fizic.jpg (45.81 KiB) Vizualizat de 7011 ori

 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Oct 22, 2022 10:31 pm

Re: Poze cu sala de curs

Mesaj de HorescuNicolaie » Dum Oct 23, 2022 11:32 pm

Mihail_Neacsu scrie:Pot sa ma inscriu si eu ,mai gasesc un loc Nu am avut de lucru m-am luat dupa un influencer care lauda cursurile online ,M-am inscris la un curs in zoom la firma ................ din centru .O bataie de joc nu alta Suport de curs 75 pag .Mai bine pierd 400 lei avansul si ii dau dracu ............................
Trimit actele pe adresa de maill indicata pe site cursuridecalificareacreditate@gmail.com .Poate renunta careva si ma rog de sanatatea lui . Partea rea ca am dat adev medicala ca sunt apt ,sa vad daca pot sa o recuperez,sper sa aiba bunul simt sa mi-o dea .

Pentru domnul ing Olteanu toata stima ,sunteti singurul care in pandemie a predat in sala ,tot respectul meu ,pentru munca dvs si colegii care au inteles ca aceasta este calea de urmat .
Cu stima Neacsu Mihai George.


Sala este super conditii excelente ,parca am vazut si tabla rezemata
Eu am terminat in vara cu gr 16 ,puturos din fire nu am luat biologia la bac ,eram si eu coleg cu Florin,Adrian si Ssandu Eu am procedat asa :am trims toate datele aici cursuridecalificareacreditate@gmail.com ,sunt explicate ff clar pe site ,Ai inclusiv structura manualului https://www.youtube.com/watch?v=HZznKZlKPfo dai pe film si citesti cuprinsul Firma de care zici cred ca o stiu , online o sa inveti cam joi dupa Miercurea Ciuc ,am si eu niste muhaiele la servici care au facut curs de weekend sunt praf .Se milogesc de mine sa le aduc sa invete din Manual nici sa se pozeze cu el nu le-am dat voie ,un sfat manualul sa nu il ratezi este optional .Am avut unul care a facut cred 900 de poze cu ce se preda la tabla a fost praf ,Cum poti invata din poza asa ceva :?: .
Fişiere ataşate
aparat d masurat priza de impamantare.jpg
Invatam sa folosim un aparat de masurat priza de impamantare ,
aparat d masurat priza de impamantare.jpg (136.91 KiB) Vizualizat de 2978 ori
Aplicatii la tabla peste ANRE GR 2.jpg
Aplicatii la tabla peste ANRE GR 2.
Aplicatii la tabla peste ANRE GR 2.jpg (104.14 KiB) Vizualizat de 6900 ori

 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Oct 23, 2022 3:57 am

Re: Poze cu sala de curs

Mesaj de Tronea Costel » Lun Oct 24, 2022 12:28 am

Sala este superba a meritat sa asteptam Merita si ultimul ban acest curs .Daca este nevoie de o mana de ajutor vin si eu voluntar, puteti sa ma contactati pe maill
Ma inscriu de acum pentru lista de manuale il doream de 2 luni dar nu am avut sanse .Doream sa il rasfoiesc si sa-mi aduc aminte notiuni uitate .Pacat ca statul nu sprijina cu nimic ,
Uitati cat costa niste carti de colorat pentru copii ,niste vechituri care zac din 2019
Fişiere ataşate
patrula catelusilor.jpg
patrula catelusilor.jpg (180.82 KiB) Vizualizat de 6938 ori
patrula catelusilor 289 lei.jpg
patrula catelusilor 289 lei.jpg (286.65 KiB) Vizualizat de 6938 ori

 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 24, 2022 12:52 pm

Re: Poze cu sala de curs

Mesaj de VasileNistor » Lun Oct 24, 2022 12:52 pm

Urmaresc cu atentie ce este nou pe acest forum .
Sunt si eu inscris la cursul de frigotehnist si de electrician .
Sala este excelenta ,abia astept sa ma asez in banca .
Pentru manuale obligat fortat le vreau si eu ,le-am vazut la un coleg de munca ,sunt excelente .Sa ma treceti pe lista
Am pe George coleg sunt ajutor de electrician ,mai ma uit prin manualul lui ,omul este super si imi explica ici si colo el mi-a zis unde sa ma duc si ce sa fac .Vreau ambele manuale
Fişiere ataşate
Mnualul electricianului 2021 (Custom).jpg
Cu manualul lui George de la gr 15 ,
Mnualul electricianului 2021 (Custom).jpg (77.97 KiB) Vizualizat de 7560 ori

 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 24, 2022 1:18 pm

Re: Poze cu sala de curs

Mesaj de GeambasuFlorin » Lun Oct 24, 2022 1:19 pm

Tronea Costel scrie:Sala este superba a meritat sa asteptam Merita si ultimul ban acest curs .Daca este nevoie de o mana de ajutor vin si eu voluntar, puteti sa ma contactati pe maill
Ma inscriu de acum pentru lista de manuale il doream de 2 luni dar nu am avut sanse .Doream sa il rasfoiesc si sa-mi aduc aminte notiuni uitate .Pacat ca statul nu sprijina cu nimic ,


Am avut proasta inspiratie sa ma inscriu la un online cand ati modificat data desch ,m-am luat dupa un prost pe youtube si m-am inscris la online ,In 3 saptamani de scoala ,tot la protectia muncii sunt .Ma baga astia in pamant ca nu invat mai nimic Suport de curs in pdf 190 pag sunt varza le gasesti pe net ,Nici nu suporta comparatie fata de cuprinsul manualului pus de un coleg .
Pot sa va trimit actele iar ?
Am luat la intamplare o poza din forum unde crezi ca vezi in zoom sa pui mana sa faci asa ceva ,totul in 30 de ore cat vor muschii lor
Fişiere ataşate
viyualiyam  sinusoida unui inverter.jpg
vizualizare cu osciloscopul
viyualiyam sinusoida unui inverter.jpg (52.27 KiB) Vizualizat de 6902 ori

 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Oct 23, 2022 4:29 am

Re: Poze cu sala de curs

Mesaj de KandianuLiviu » Mar Oct 25, 2022 12:08 am

Am inceput si eu o nenorocire de online ,este cel mai rau lucru din viata mea,am pierdut 2 luni din viata .
Am trimis astazi actele pe adresa de maill de pe site ,va rog sa aveti si pentru mine un loc.
Sala este superba nici la Liceu nu am avut aceste conditii .
Manualul vreau sa fiu cap de lista Stiu ca toate s-au scumpit parca tara se duce de vale .Indiferent de cost il vreau .Am vazut prezentarea manualului si mi-am prins urechile.Vreau sa-mi predea un profesionist .
Vin cu placere sa ajut sa punem tabla ,abia astept sa prind un loc in banca ,ies si la tabla ca nu mor .
Fişiere ataşate
Curs de curs 32 ore tot in zoom.jpg
Curs de curs 32 ore tot in zoom
Curs de curs 32 ore tot in zoom.jpg (130.28 KiB) Vizualizat de 6659 ori

 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Oct 25, 2022 6:02 pm

Re: Poze cu sala de curs

Mesaj de SondreaPavel » Mar Oct 25, 2022 6:51 pm

Pentru cei care viseaza ca inveti totul in online, este cea mai mare teapa .
Daca nu interactionezi cu tabla si profesorul ,poti da toti banii din lume si nu inveti Uite de la mine din grupa prin 2019 ridic o singura poza cu sala luand notite ,si o aplicatie la tabla
Fişiere ataşate
gr 13 sala plina.jpg
iei notite ,intrebi ,ai manualul si inveti
gr 13 sala plina.jpg (43.65 KiB) Vizualizat de 7569 ori
calculam curentul absorbit de becuri.jpg
aplicatie cc
calculam curentul absorbit de becuri.jpg (35.6 KiB) Vizualizat de 7569 ori

Următorul

Înapoi la Subiecte diverse Frigotehnist , Electrician , instalator

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator