Acum este Dum Apr 28, 2024 10:28 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Carti manuale frig electricieni instalatori etc

Discutii despre scule ,carti de specialtate tot ce are legatura cu meseria de Frigotehnist,electrician instalatori etc
Avatar utilizator
 
Mesaje: 78
Membru din: Vin Sep 08, 2017 10:04 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Carti manuale frig electricieni instalatori etc

Mesaj de SorinBg » Vin Sep 08, 2017 10:19 pm

Am gasit un manual al electricianului , foarte util si manualul instalatorului tehnico sanitare
Fişiere ataşate
manualul instalatorului tehnico sanitar.JPG
manualul instalatorului tehnico sanitare
manualul instalatorului tehnico sanitar.JPG (57.38 KiB) Vizualizat de 1636 ori
manualul electricianului un manual foarte util.jpg
manualul electricianului
manualul electricianului un manual foarte util.jpg (59.98 KiB) Vizualizat de 1636 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Sep 09, 2017 4:24 pm

Re: Carti manuale frig electricieni instalatori etc

Mesaj de Vasi_28 » Sâm Sep 09, 2017 4:40 pm

Am si eu o colectie de carti vechi din editura tehnica am si pentru electricieni si pentru instalatori ,caut sa vad ce mai gasesc am sa ridic si eu poze cu manualul pentru instalatii ,
Pun un manual de Scoli Profesionale , manualul electricianului de reparatii La pastele cailor or sa mai faca carte ca <89
Fişiere ataşate
electrician intretinere si reparatii.jpg
electricianul de intretinere si reparatii
electrician intretinere si reparatii.jpg (62.96 KiB) Vizualizat de 1630 ori
Agenda electricianului.jpg
agenda electricianului este inca utile , clara si la obiect
Agenda electricianului.jpg (59.72 KiB) Vizualizat de 1630 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Sep 09, 2017 7:11 pm

Re: Carti manuale frig electricieni instalatori etc

Mesaj de iulica23 » Sâm Sep 09, 2017 7:32 pm

Vasi_28 scrie:Am si eu o colectie de carti vechi din editura tehnica am si pentru electricieni si pentru instalatori ,caut sa vad ce mai gasesc am sa ridic si eu poze cu manualul pentru instalatii ,
Pun un manual de Scoli Profesionale , manualul electricianului de reparatii La pastele cailor or sa mai faca carte ca <89

Manualul pentru scoli profesionale de electricieni nu mai dai de el cine sa il mai editeze cine sa ii invete carte pe pusti
Fişiere ataşate
Manualul electricianului si masini electrice.jpg
Manualul electricianului si motoare electrice
Manualul electricianului si masini electrice.jpg (55.69 KiB) Vizualizat de 1626 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Sep 11, 2017 2:22 pm

Re: Carti manuale frig electricieni instalatori etc

Mesaj de Sylviu » Lun Sep 11, 2017 2:28 pm

Cand o sa ma duc in targ am sa fac si eu cum fac colegii de forum ,mai am carti vechi de tehnica prin pod ,o sa dau cautare in ele aveam si manualul electricianului albastru

Avatar utilizator
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Sep 12, 2017 1:25 pm

Re: Carti manuale frig electricieni instalatori etc

Mesaj de Costyca » Mar Sep 12, 2017 1:34 pm

iulica23 scrie:
Vasi_28 scrie:Am si eu o colectie de carti vechi din editura tehnica am si pentru electricieni si pentru instalatori ,caut sa vad ce mai gasesc am sa ridic si eu poze cu manualul pentru instalatii ,
Pun un manual de Scoli Profesionale , manualul electricianului de reparatii La pastele cailor or sa mai faca carte ca <89

Manualul pentru scoli profesionale de electricieni nu mai dai de el cine sa il mai editeze cine sa ii invete carte pe pusti

Un manual foarte util si usor de inteles ,pacat ca au desfiintat scolile profesionale si acum se vaita industria ca nu au oameni calificati

Avatar utilizator
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Sep 14, 2017 6:47 pm

Re: Carti manuale frig electricieni instalatori etc

Mesaj de Marinell » Joi Sep 14, 2017 6:53 pm

Vasi_28 scrie:Am si eu o colectie de carti vechi din editura tehnica am si pentru electricieni si pentru instalatori ,caut sa vad ce mai gasesc am sa ridic si eu poze cu manualul pentru instalatii ,
Pun un manual de Scoli Profesionale , manualul electricianului de reparatii La pastele cailor or sa mai faca carte ca <89

7 lei e agendă eu am gasit instalatii electrice industriale
Fişiere ataşate
instalatii electrice industriale (Small).jpg
instalatii electrice industriale
instalatii electrice industriale (Small).jpg (40.22 KiB) Vizualizat de 1609 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Sep 16, 2017 4:12 pm

Re: Carti manuale frig electricieni instalatori etc

Mesaj de Danielgr8 » Sâm Sep 16, 2017 4:19 pm

Marinell scrie:
Vasi_28 scrie:Am si eu o colectie de carti vechi din editura tehnica am si pentru electricieni si pentru instalatori ,caut sa vad ce mai gasesc am sa ridic si eu poze cu manualul pentru instalatii ,
Pun un manual de Scoli Profesionale , manualul electricianului de reparatii La pastele cailor or sa mai faca carte ca <89

7 lei e agendă eu am gasit instalatii electrice industriale


Am sa o tai duminica prin targuri , am comandat de pe internet manualul instalatorului pentru scoli profesionale di 1986

Avatar utilizator
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Sep 17, 2017 12:58 pm

Re: Carti manuale frig electricieni instalatori etc

Mesaj de Filip21 » Dum Sep 17, 2017 1:17 pm

Am gasit manulul electricianului auto , un manual ok este bun pentru un incepator ,un manual clar schemele seamana , becul se aprinde la fel tot cu un comutator
Fişiere ataşate
Pentru electricieni auto.jpg
Manualul electricianului auto un manual util
Pentru electricieni auto.jpg (58.96 KiB) Vizualizat de 1606 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Sep 18, 2017 2:26 pm

Re: Carti manuale frig electricieni instalatori etc

Mesaj de Augustin » Lun Sep 18, 2017 2:34 pm

recomand un manual super bun manualul electricianului de ing Canescu
Fişiere ataşate
manualul electricianului de ing Canescu ,nu mai gasesti asa ceva.jpg
recomand un manual super bun manualul electricianului
manualul electricianului de ing Canescu ,nu mai gasesti asa ceva.jpg (374.91 KiB) Vizualizat de 1600 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Sep 19, 2017 1:05 pm

Re: Carti manuale frig electricieni instalatori etc

Mesaj de Aurel » Mar Sep 19, 2017 1:51 pm

Augustin scrie:recomand un manual super bun manualul electricianului de ing Canescu


Caut si eu manualul electricianului de ceva timp si nu am avut bafta sa dau de el ,am niste carti mai slabe ,cum sa repari cu mana ta una alta ,dau acolo cum sa inadesti 2 conductoare , sa repari un fier de calcat care merge la 220 V curent alternativ ,cum sa inlocuiesti o priza Slabe carti dar bune pentru un incepator Nu recomand sa stai cu cartea in fata si sa umblii in instalatia electrica daca nu esti calificat sa o faci

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Subiecte diverse Frigotehnist , Electrician , instalator

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator