Acum este Mar Iun 25, 2019 10:12 pm

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Discutii legate de: Frigotehnisti ,Instalatori si Electricieni

Practica electricieni luna octombrie

Practica Cursuri Electricieni Albume foto Practica
Cursuri Electricieni Albume Foto lucrari primite de la fostii cursanti

Re: Practica electricieni luna octombrie

Mesaj de Vladimir » Joi Iun 21, 2018 3:24 pm

SorinBg scrie:3 tablouri electrice este ok deci se poate

Nu are un apartament 3 tablouri electrice , o vila treaca mearga poate unde are circuite de iluminat pe fiecare nivel la fel si circuite de priza , poate are bransament trifazat 3x400V tensiune de linie si U=230V tensiune de faza

Mesaj de Iuliana SC MIPP » Sâm Oct 13, 2018 5:59 pm

Tedy scrie:
iuliana SC MIPP scrie:Legam partea teoretica a cursului de electrician cu partea aplicativa executia unei instalatii electrice la sediul firmei In curand vom face si o instalatie solara cu panouri fotovoltaice si lampi led

Noi grupa 9 electricieni avem onoarea sa fim primii care sa montam , ;) o instalatie electrica cu panouri fotovoltaice acumulatori si controler si un inverter de 500W ,acum invatam rolul lor la scoala

deja am achizitinat din componente

Mesaj de LeandruVasile » Vin Apr 05, 2019 12:30 am

Iuliana SC MIPP scrie:
Tedy scrie:
iuliana SC MIPP scrie:Legam partea teoretica a cursului de electrician cu partea aplicativa executia unei instalatii electrice la sediul firmei In curand vom face si o instalatie solara cu panouri fotovoltaice si lampi led

Noi grupa 9 electricieni avem onoarea sa fim primii care sa montam , ;) o instalatie electrica cu panouri fotovoltaice acumulatori si controler si un inverter de 500W ,acum invatam rolul lor la scoala

deja am achizitinat din componente

din cate stiu le-am vazut la practica ,inverterul are P=1000W U=230V sinusoida pura
Am vazut si 4 acumulatori nou nouti cu certificat de garantie

Anterior

Înapoi la Practica Cursuri Electricieni Albume foto Practica