Acum este Vin Mar 29, 2024 7:23 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Am sarbatorit Ziua Romaniei in sala de curs

Practica Cursuri Electricieni Albume foto Practica
Cursuri Electricieni Albume Foto lucrari primite de la fostii cursanti
Avatar utilizator
 
Mesaje: 593
Membru din: Dum Feb 23, 2014 8:51 am
Localitate: Bucuresti

Am sarbatorit Ziua Romaniei in sala de curs

Mesaj de Ing. Olteanu Mircea » Vin Dec 01, 2017 10:10 pm

De ziua Romaniei am sarbatorit cu Electricienii in sala de curs Sala este plina ,am explicat modalitatea producerii curentului electric din surse regenerabile ,folosind sistemele fotovoltaice .
Fişiere ataşate
Electricienii sarbatoresc ziua Romaniei la scoala (Small).jpg
Electricienii sarbatoresc ziua Romaniei la scoala
Electricienii sarbatoresc ziua Romaniei la scoala (Small).jpg (40.06 KiB) Vizualizat de 2169 ori
Gr 9 electricieni la scoala de Sarbatoarea Romaniei ..jpg
Gr 9 electricieni la scoala de Sarbatoarea Romaniei
Gr 9 electricieni la scoala de Sarbatoarea Romaniei ..jpg (117.94 KiB) Vizualizat de 2169 ori
Gr 9 electricieni la scoala de 1 decembrie Sarbatoarea Romaniei.jpg
Gr 9 electricieni la scoala de 1 decembrie Sarbatoarea Romaniei
Gr 9 electricieni la scoala de 1 decembrie Sarbatoarea Romaniei.jpg (123.97 KiB) Vizualizat de 2169 ori
Gr 9 electricieni la scoala de Sarbatoarea Romaniei.jpg
Gr 9 electricieni la scoala de Sarbatoarea Romaniei
Gr 9 electricieni la scoala de Sarbatoarea Romaniei.jpg (115.05 KiB) Vizualizat de 2169 ori
Lector Inginer Olteanu Mircea
Formator si Indrumator Cursuri de Calificare Frigotehnisti,Instalatori si Electricieni
http://www.cursuridecalificareacreditate.ro
http://www.cursurifrigotehnisti.ro/

Avatar utilizator
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Noi 03, 2017 4:51 pm
Localitate: BUCURESTI

Re: Am sarbatorit Ziua Romaniei in sala de curs

Mesaj de Gabi » Sâm Dec 02, 2017 12:08 am

Sarbatorim prin munca !
"Păsările care se nasc in cușca au impresia ca a zbura este o boala."Alejandro Jodorowski

Avatar utilizator
 
Mesaje: 14
Membru din: Mar Dec 05, 2017 2:37 pm

Re: Am sarbatorit Ziua Romaniei in sala de curs

Mesaj de MarinM » Mar Dec 05, 2017 3:13 pm

Si noi gr 7 Electricieni anul acesta de Buna Vestire eram in sala de curs , vrei sa faci performanta faci sacrificii Am un coleg de munca face si el un curs de electrician a ales varianta usoara in toata luna decembrie are 3 zile de scoala si restul o tine in sarbatori , o sa invete cam mai nimic ,Am vazut la el suportul de curs primit pe maill este praf nici macar 100 de pagini si acelea pline cu poze care le gasesti pe net ,in rest apa chioara

Avatar utilizator
 
Mesaje: 144
Membru din: Sâm Sep 02, 2017 8:57 pm
Localitate: Ciolpani

Re: Am sarbatorit Ziua Romaniei in sala de curs

Mesaj de Lascu » Vin Dec 08, 2017 4:39 pm

Si noi emjt 8 la fel

Avatar utilizator
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Feb 13, 2018 4:04 pm

Re: Am sarbatorit Ziua Romaniei in sala de curs

Mesaj de ReluFrig13 » Mar Feb 13, 2018 4:22 pm

Ing. Olteanu Mircea scrie:De ziua Romaniei am sarbatorit cu Electricienii in sala de curs Sala este plina ,am explicat modalutatea producerii curentului electric din surse regenerabile


Invatam carte , invatam legile curentului electric , invatam circuite de lumina si circuite de prize , tablouri electrice , functionare disjunctoare

Avatar utilizator
 
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Feb 17, 2018 4:06 pm

Re: Am sarbatorit Ziua Romaniei in sala de curs

Mesaj de DicuCostel » Sâm Feb 17, 2018 4:22 pm

Adevarul este ca altii erau la mititei si ciorba de fasole poate si o posirca de bere , noi eram in sala de curs , ei cu pomenile electorale , castigati suntem noi nu ei deoarece am invatat legile curentului , montarea ampermetrului in circuit , masurarea caderii de tensiune

Avatar utilizator
 
Mesaje: 515
Membru din: Lun Mai 08, 2017 12:11 pm

Re: Am sarbatorit Ziua Romaniei in sala de curs

Mesaj de Organizator Cursuri » Joi Mar 15, 2018 1:19 pm

DicuCostel scrie:Adevarul este ca altii erau la mititei si ciorba de fasole poate si o posirca de bere , noi eram in sala de curs , ei cu pomenile electorale , castigati suntem noi nu ei deoarece am invatat legile curentului , montarea ampermetrului in circuit , masurarea caderii de tensiune

faceti performanta dvs , ei raman cu berea si mititeii ,

Avatar utilizator
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Mar 25, 2018 10:11 am
Localitate: sector 3 buc

Re: Am sarbatorit Ziua Romaniei in sala de curs

Mesaj de Silviu32 » Dum Mar 25, 2018 11:04 am

Daca vrei sa inveti vi la scoala daca nu ai chef te duci la lopata sau te bagi la asistatii sociali

Avatar utilizator
 
Mesaje: 20
Membru din: Mie Apr 04, 2018 8:29 pm

Re: Am sarbatorit Ziua Romaniei in sala de curs

Mesaj de valirx » Mie Apr 04, 2018 9:24 pm

Instalatiile electrice nu se pot invata prin corespondenta se invata studiind legile curentului electric , apoi inveti simbolurile folosite in instalatiile electrice , apoi daca nu ai habar sa faci si tu doua socoteli sa calculezi curentul electric nu faci doi bani , si unul dupa strrada poate face o legatura electrica daca ii dai un patent dar ce inseamna ca este electrician

Avatar utilizator
 
Mesaje: 22
Membru din: Vin Apr 06, 2018 12:55 pm

Re: Am sarbatorit Ziua Romaniei in sala de curs

Mesaj de Sandel » Vin Apr 06, 2018 1:11 pm

valirx scrie:Instalatiile electrice nu se pot invata prin corespondenta se invata studiind legile curentului electric , apoi inveti simbolurile folosite in instalatiile electrice , apoi daca nu ai habar sa faci si tu doua socoteli sa calculezi curentul electric nu faci doi bani , si unul dupa strrada poate face o legatura electrica daca ii dai un patent dar ce inseamna ca este electrician

Ma zgariam pe ochi daca nu veneam la scoala , a meritat sa invatam

Următorul

Înapoi la Practica Cursuri Electricieni Albume foto Practica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori