Acum este Lun Mai 20, 2024 9:03 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Refacut instalatie electrica lumina si prize casa la tara

Clipuri Video si Albume Foto Cursuri Electricieni pe teren la diferite Societati
Avatar utilizator
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Iun 18, 2017 4:32 pm

Refacut instalatie electrica lumina si prize casa la tara

Mesaj de Demisgr 7 » Dum Iun 18, 2017 4:44 pm

Casa construita din caramida arsa liantul este din pamant ,am tras primul circuit de lumina si un intrerupator
Am si o camera din pamant cu furci de lemn acolo am blindat cu popi metalici si tot nu m-am lasat uitati ce circuite ca la carte am tras
Fişiere ataşate
Am vazut ca este groasa am pus popi metalici vreau sa scap cu zile ,uitati si circuitele de lumina si priza ce frumos sunt trase.jpg
Am vazut ca este groasa am pus popi metalici vreau sa scap cu zile ,uitati si circuitele de lumina si priza ce frumos sunt trase
Am vazut ca este groasa am pus popi metalici vreau sa scap cu zile ,uitati si circuitele de lumina si priza ce frumos sunt trase.jpg (539.26 KiB) Vizualizat de 624 ori
Alta camera din chirpici sa pot trage circuitul am pus popi de lemn.jpg
Aici am o camera din pamant sa nu cada pe mine am pus popi de lemn ,se vede copexul care vine de la circuitul de lumina ,dupa ce trag sipcile il ingrop in pamant ca nu este combustibil
Alta camera din chirpici sa pot trage circuitul am pus popi de lemn.jpg (109.86 KiB) Vizualizat de 624 ori
casa de la tara circuit de lumina si intrerupator zidarie din  caramida cu pamant.jpg
Casa construita din caramida arsa liantul este din pamant ,am tras primul circuit de lumina si un intrerupator
casa de la tara circuit de lumina si intrerupator zidarie din caramida cu pamant.jpg (196.25 KiB) Vizualizat de 624 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 15
Membru din: Dum Iun 18, 2017 9:01 pm

Re: Refacut instalatie electrica lumina si prize casa la tar

Mesaj de HancuV » Dum Iun 18, 2017 9:13 pm

Ze zbarleste parul pe mine cand ma gandesc ce am deasupra ai blindat bine acoperisul si ai tras circuitele de lumina si de prize ,tabloul de sigurante cred ca sunt undeva pe hol , era bine daca dadeai detalii de tablou si cum l-ai echipat


Înapoi la Practica Cursuri electricieni video si foto

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator