Acum este Joi Aug 22, 2019 3:11 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Discutii legate de: Frigotehnisti ,Instalatori si Electricieni

Gr 10 EMJT Duminica 1 Iulie

Aici cursanti pot expune ce nelamuri sau intrebari au legat de cursul Electricieni

Mesaj de Ing. Olteanu Mircea » Dum Iul 01, 2018 1:06 pm

Cursantii au studiat dimensionarea circuitelor de iluminat si circuitele de priza Tablourile electrice si disjunctoarele , inclus disjunctorul diferential
Au fost recapitulate sectiuni conductoare ,curenti maxim admisibili in regim permanent Au fost abordate prescriptiile normativelor vis a vis de cladirile de locuit
Fişiere ataşate
Gr 10 electricieni ,calculam circuite de iluminat monofazat U=230V..jpg
Gr 10 electricieni ,calculam circuite de iluminat U=230V.
Gr 10 electricieni ,calculam circuite de iluminat monofazat U=230V..jpg (96.63 KiB) Vizualizat de 796 ori
Gr 10 electricieni ,calculam circuite de iluminat si prize  U=230V..jpg
Gr 10 electricieni ,calculam circuite de iluminat monofazat U=230V.
Gr 10 electricieni ,calculam circuite de iluminat si prize U=230V..jpg (96.88 KiB) Vizualizat de 796 ori
Gr 10 electricieni ,calculam circuite de iluminat U=230V.jpg
Gr 10 electricieni ,calculam circuite de iluminat si prize U=230V
Gr 10 electricieni ,calculam circuite de iluminat U=230V.jpg (104.66 KiB) Vizualizat de 796 ori
Lector Inginer Olteanu Mircea
Formator si Indrumator Cursuri de Calificare Frigotehnisti,Instalatori si Electricieni
http://www.cursuridecalificareacreditate.ro
http://www.cursurifrigotehnisti.ro/

Re: Gr 10 EMJT Duminica 1 Iulie

Mesaj de tot_mishu » Lun Iul 02, 2018 9:34 am

Am avut scoala vineri , sambata , duminica ,de regula avem saptamanal peste 10 ore ,acum am depasir de 14 ore .Are si domnul ing dreptate , grupa pricepe mai greu
Nu conteaza ca a fost zi de duminica , cine doreste sa invee carte face un efort Nu am auzit sa comenteze colegii negativ din contra ,sunt incantati sa finalizeze legile curentului alternativ Rot ce am invatat intalnim in viata reala un mare accent pus pe instalatii electrice gresit executate ,accent puternic pus pe normative de executie
Am umplut jumatate de caet cu formule electrice si scheme de executie tablouri monofazate si trifazate

Cand noi eram la scoala "Lumea buna era ocupata "
Fişiere ataşate
Altii duminica sunt ocupati uitati ce fac electricienii la alte firme .jpg
Altii duminica sunt ocupati uitati ce fac electricienii la alte firme .jpg (122.29 KiB) Vizualizat de 712 ori

Mesaj de Iuliana SC MIPP » Dum Iul 22, 2018 6:05 pm

tot_mishu scrie:Nu conteaza ca a fost zi de duminica , cine doreste sa invee carte face un efort Nu am auzit sa comenteze colegii negativ din contra ,sunt incantati sa finalizeze legile curentului alternativ Rot ce am invatat intalnim in viata reala un mare accent pus pe instalatii electrice gresit executate ,accent puternic pus pe normative de executie
Am umplut jumatate de caet cu formule electrice si scheme de executie tablouri monofazate si trifazate

Cand noi eram la scoala "Lumea buna era ocupata "

electricieni de belea

Mesaj de Marian Dumitru » Dum Iul 14, 2019 2:45 am

Aveti cei mai buni electricieni in clasa ,Damian este pe fotovoltaici

Mesaj de Martac.Paul » Mar Aug 06, 2019 1:04 pm

Prima data cand vad un profesor ca tine 4 zile pe saptamana , sa invete cursantii ce face o instalatie electrica de iluminat si prize

Înapoi la Intrebari, Nelamuri, Sugestii legate de cursul de Electricieni