Acum este Vin Mar 29, 2024 8:18 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Ajutor de electrician

Aici cursanti pot expune ce nelamuri sau intrebari au legat de cursul Electricieni
Avatar utilizator
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Iun 12, 2017 1:45 pm
Localitate: Calugareni

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de DicuMihai » Lun Iun 12, 2017 2:13 pm

Coane pui mana la carte te duci si inveti 200 lei /luna garantat nu crapi ,sa nu pleci din start ca le cunosti pe toate ca vezi Doamne ai invatat de la baieti si ei au invatat de la altii tipul asta de electrican este ca aia mici se cresc unul pe altul Fara curs de electrician bine sistematizat nu ai sanse

Avatar utilizator
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Iun 13, 2017 1:27 pm
Localitate: Rosiori Vede

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Sile Tg » Mar Iun 13, 2017 2:13 pm

DicuMihai scrie:Coane pui mana la carte te duci si inveti 200 lei /luna garantat nu crapi ,sa nu pleci din start ca le cunosti pe toate ca vezi Doamne ai invatat de la baieti si ei au invatat de la altii tipul asta de electrican este ca aia mici se cresc unul pe altul Fara curs de electrician bine sistematizat nu ai sanse

Cursul de electrician te invata sa cunosti simbolurile sa stii sa citesti o schema electrica si in functie de schema cum sa o realizezi , am un coleg inclocuieste uin urziceni tablouri electrice la greu si nu se plange de bani a schimbat 3 masini

Avatar utilizator
 
Mesaje: 32
Membru din: Dum Iun 18, 2017 10:54 am

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de AntonMihai » Dum Iun 18, 2017 11:16 am

este o porcarie sa te multumesti ca stii sa faci ceva adica sa executi ca un automatism ,bine este sa faci cursul de electrician ,trebuie sa inveti sa cunosti normative ai si semne conventionale folosite in instalatii electrice si in constructii

Avatar utilizator
 
Mesaje: 15
Membru din: Dum Iun 18, 2017 9:01 pm

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de HancuV » Dum Iun 18, 2017 9:19 pm

Cea mai mare prostie posibila sa faci asa ceva fara sa ai o calificare ,pune mana coane si invata dute la scoala meriti si tu sa investesti in tine 800 de lei

Avatar utilizator
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Iun 23, 2017 6:31 pm
Localitate: Barcanesti

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de ACosti » Sâm Iun 24, 2017 1:51 pm

Eu sunt electromecanic de aparate de cafea si alte aparate electrice ,nu zic ca sunt expert dar fac fata si eu simt nevoia sa fac un curs de electrician ma bate gandul sa invat si fotovoltaici

Avatar utilizator
 
Mesaje: 16
Membru din: Lun Iun 26, 2017 10:53 pm

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Pavel » Lun Iun 26, 2017 11:04 pm

Ajutor de electrician este cam praf in ochi fara sa ai o calificare ,una este sa inveti din auzite alta este sa te duci sa faci un curs de electrician sa ai inginerul la tabla

Avatar utilizator
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Mai 30, 2017 10:36 pm

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Mitu23 » Mie Iun 28, 2017 1:20 am

Cea mai proasta idee sa nu te califici ca electrician ,am unul la servici a muncit cum l-a taiat mintea cam 5 ani a prins ceva experienta dar daca vrei sa pleci la alta firma cam dai de dracu ca nu te cred aia ca tu te pricepi deci pierzi ,nu zic in caz de accident de munca ca esti sigur vinovat ,patronul o sa se jure pe masa si pe tasu ca nu te-a pus sa faci asa ceva si gata valea ,

Avatar utilizator
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Iun 27, 2017 1:00 am
Localitate: Rosiori Vede

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de TanaseAgr2 » Mie Iun 28, 2017 1:49 pm

La fel am gandit ca tine pana astazi apoi mi-am dat seama ca nu sunt zdravan la cap una este sa te invete unul si altul ce zice unul se bate cap in cap cu ce zice alalalt electrician si esti in ceata si supus greselii asa ca in toamna vino la scoala eu sunt patit

Avatar utilizator
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Iul 01, 2017 8:46 pm

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Sabin » Sâm Iul 01, 2017 9:15 pm

Omule trebuie sa intelegi ca s-a dus vremea furatului meseriei de la altul care a furat-o de la altul si tot asa dar nimeni nu a fost sa faca curs electrician sa invete de la inginer Gresit daca nu faci un curs sa inveti sa vezi ce forta au 5-6 formule daca stii sa le aplici ,Daca ai carte ( curs electrician ) poti pleca de la un plan mic si poti ajunge la un plan mare
Pun o poza de pe aici sa vezi si tu ca daca nu ai habar o sa faci dupa ureche un om neinstruit este un om pe care il domini usor
Fişiere ataşate
Electrod de impamantare ,pentru priza.jpg
Electrozi de impamantare curba care indica rezistenta functie de adancime si lungime dar contribuie sa platbanda de otel zincat
Electrod de impamantare ,pentru priza.jpg (74.68 KiB) Vizualizat de 1305 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Iun 09, 2017 8:51 am

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Vasea » Lun Iul 03, 2017 8:32 am

Sabin scrie:Omule trebuie sa intelegi ca s-a dus vremea furatului meseriei de la altul care a furat-o de la altul si tot asa dar nimeni nu a fost sa faca curs electrician sa invete de la inginer Gresit daca nu faci un curs sa inveti sa vezi ce forta au 5-6 formule daca stii sa le aplici ,Daca ai carte ( curs electrician ) poti pleca de la un plan mic si poti ajunge la un plan mare
Pun o poza de pe aici sa vezi si tu ca daca nu ai habar o sa faci dupa ureche un om neinstruit este un om pe care il domini usor


Daca ar fi atat de simplu pe cat se arata in poza nu ar mai fi nevoie de oameni calificati.

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Intrebari, Nelamuri, Sugestii legate de cursul de Electricieni

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori