Acum este Vin Mar 29, 2024 6:37 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Ajutor de electrician

Aici cursanti pot expune ce nelamuri sau intrebari au legat de cursul Electricieni
Avatar utilizator
 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Iul 02, 2017 1:46 am
Localitate: Slatina jud Olt

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Sava Ghe » Dum Iul 16, 2017 12:39 pm

Vasea scrie:
Sabin scrie:Omule trebuie sa intelegi ca s-a dus vremea furatului meseriei de la altul care a furat-o de la altul si tot asa dar nimeni nu a fost sa faca curs electrician sa invete de la inginer Gresit daca nu faci un curs sa inveti sa vezi ce forta au 5-6 formule daca stii sa le aplici ,Daca ai carte ( curs electrician ) poti pleca de la un plan mic si poti ajunge la un plan mare
Pun o poza de pe aici sa vezi si tu ca daca nu ai habar o sa faci dupa ureche un om neinstruit este un om pe care il domini usor


Daca ar fi atat de simplu pe cat se arata in poza nu ar mai fi nevoie de oameni calificati.

De acord dar ca sa priceapa omul cate ceva sunt utile informatiile , ma ierte Dumnezeu am intalnit ingineri de profil ,,,,,,,,

Avatar utilizator
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Iul 30, 2017 10:49 am
Localitate: Bucuresti

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Bebe23 » Dum Iul 30, 2017 11:01 am

Cea mai mare proztie

Avatar utilizator
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Noi 19, 2015 3:14 pm
Localitate: Calugareni

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Relu5 » Vin Aug 11, 2017 12:58 pm

Dinu scrie:Lucrez de 2 ani ca ajutor de electrician ,intrebare merita sa ma calific am 1800-luna cu bonuri de masa <de meserie sunt zidar am furat meserie de la echipa

Poti fi un bun tragator de fire stii sa le legi dar daca nu le ai cu partea teoretica esti cam in plop si plopul in aer ,eu zic sa te califici ca nu ai valoare ca necalificat ,rau ai facut ca nu ai mers la scoala si ai neglijat

Avatar utilizator
 
Mesaje: 515
Membru din: Lun Mai 08, 2017 12:11 pm

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Organizator Cursuri » Sâm Sep 23, 2017 5:47 pm

Va sfatuiesc si eu sa faceti un curs de calificare ca electrician ,vedeti ce zice legea

Avatar utilizator
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Sep 27, 2017 7:38 pm
Localitate: Rilesti

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Sylvian » Mie Sep 27, 2017 7:51 pm

iuliana SC MIPP scrie:Va sfatuiesc si eu sa faceti un curs de calificare ca electrician ,vedeti ce zice legea

Sunt in ac situatie

Avatar utilizator
 
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Oct 07, 2017 11:17 pm

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de ReluV » Dum Oct 08, 2017 12:14 am

Merita sa faci un curs de calificare ,sa ai o meserie la baza ,daca nu o ai este nasol ,o sa fii tot timpul la mana patronului te face cum vrea el si altul cat oi fi tu de bun fara certificat nu te poate angaja ca electrician ,o sa vrei si tu sa te autorizezi 1 anre dar daca nu ai vechime paaaaaaa

Avatar utilizator
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Noi 10, 2017 12:00 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Relu* » Vin Noi 10, 2017 12:53 pm

Bebe23 scrie:Cea mai mare proztie


Sunt in ac situatie am lucrat 2 ani ca ajutor de electrician si nu a avut cine sa ma indrume acum mi-am dat seama cat am pierdut Stiu sa execut circuite de lumina circuite de prize tablouri electrice legaturi in doze dar le fac mecanic

Avatar utilizator
 
Mesaje: 36
Membru din: Mie Feb 21, 2018 3:11 pm

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Moshu59 » Mie Feb 21, 2018 3:31 pm

Relu5 scrie:
Dinu scrie:Lucrez de 2 ani ca ajutor de electrician ,intrebare merita sa ma calific am 1800-luna cu bonuri de masa <de meserie sunt zidar am furat meserie de la echipa

Poti fi un bun tragator de fire stii sa le legi dar daca nu le ai cu partea teoretica esti cam in plop si plopul in aer ,eu zic sa te califici ca nu ai valoare ca necalificat ,rau ai facut ca nu ai mers la scoala si ai neglijat


Fugi bre de aici cu nenorocirea de ajutor de electrician , tot necalificat te numesti ,

Avatar utilizator
 
Mesaje: 22
Membru din: Vin Apr 06, 2018 12:55 pm

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Sandel » Vin Apr 06, 2018 1:25 pm

Dinu scrie:Lucrez de 2 ani ca ajutor de electrician ,intrebare merita sa ma calific am 1800-luna cu bonuri de masa <de meserie sunt zidar am furat meserie de la echipa

Te mananca pielea sa faci munca de necalificat , nu exista meserie de ajutor de electrician

Avatar utilizator
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Apr 07, 2018 7:13 pm

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Calin23 » Sâm Apr 07, 2018 9:58 pm

Cea mai mare porcarie sa rada altii de tine , ca ajutor de electrician

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Intrebari, Nelamuri, Sugestii legate de cursul de Electricieni

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori