Acum este Joi Mar 28, 2024 10:13 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Manualele dupa care invatam,la Targul de carti Gaudeamus

 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Dec 11, 2022 5:54 pm

Manualele dupa care invatam,la Targul de carti Gaudeamus

Mesaj de OanceaFlorian » Lun Dec 12, 2022 7:52 pm

Manualele dupa care invatam noi au fost pe partea tehnica ,cap de afis la Targul de carti Gaudeamus .Cat am colindat Targul ,nu am vazut carti tehnice de asa talie ,nici traduceri nimic .La Editura unde erau prezentate ,nu aveau loc in rafturi ,Probabil organizatorul nu se astepta sa existe si format A4 .
Am luat dupa un grup 5 poze ma zgarii pe ochi ca nu le-am apucat .
Este ceva inedit sa ai in fata autorii care au scris ,tot respectul meu pentru munca lor .Traversam o perioada in care exista putin respect pentru a citi o carte ,cand au nevoie toti cauta pe net .Din pacate pentru a aprofunda ,ai nevoie sa tii cartea in mana sa o citesti si sa gandesti
Fişiere ataşate
GAUDEAMUS 2.jpg
Targul de carti Gaudeamus 2022
GAUDEAMUS 2.jpg (81 KiB) Vizualizat de 5465 ori
GAUDEAMUS 1.jpg
Targul de carti Gaudeamus
GAUDEAMUS 1.jpg (101.33 KiB) Vizualizat de 5745 ori
GAUDEAMUS 6.jpg
Targul de carti Gaudeamus
GAUDEAMUS 6.jpg (171.29 KiB) Vizualizat de 5745 ori
gaudeamus 5.jpg
Targul de carti Gaudeamus
gaudeamus 5.jpg (76.13 KiB) Vizualizat de 5745 ori

 
Mesaje: 12
Membru din: Mar Dec 13, 2022 3:47 pm

Re: Manualele dupa care invatam,la Targul de carti Gaudeamus

Mesaj de EusebiuNestor » Mar Dec 13, 2022 8:44 pm

OanceaFlorian scrie:Manualele dupa care invatam noi au fost pe partea tehnica ,cap de afis la Targul de carti Gaudeamus .Cat am colindat Targul ,nu am vazut carti tehnice de asa talie ,nici traduceri nimic .La Editura unde erau prezentate ,nu aveau loc in rafturi ,Probabil organizatorul nu se astepta sa existe si format A4 .
Am luat dupa un grup 5 poze ma zgarii pe ochi ca nu le-am apucat .
Este ceva inedit sa ai in fata autorii care au scris ,tot respectul meu pentru munca lor .Traversam o perioada in care exista putin respect pentru a citi o carte ,cand au nevoie toti cauta pe net .Din pacate pentru a aprofunda ,ai nevoie sa tii cartea in mana sa o citesti si sa gandesti

Salut colegul era si domnul ing Olteanu la standul 33 la Targul de carti Gaudeamus 2022 .Am facut 4-5 poze Manualul de Frig si in dr era Manualul Electricianului Erau cele mai tari carti de specialitate ,Pe la alte standuri nu am vazut literatura tehnica ,cam saracie lucie .
Fişiere ataşate
TARG GAUDEAMUS 2022 ROMEXPO.jpg
Targul de carte Gaudeamus Frig si Electric
TARG GAUDEAMUS 2022 ROMEXPO.jpg (328.63 KiB) Vizualizat de 5391 ori
harta-gaudeamus stand 33.jpg
harta-gaudeamus stand 33 Aici erau cele doua carti expuse .
harta-gaudeamus stand 33.jpg (145.68 KiB) Vizualizat de 5631 ori

 
Mesaje: 16
Membru din: Dum Dec 11, 2022 5:54 pm

Re: Manualele dupa care invatam,la Targul de carti Gaudeamus

Mesaj de OanceaFlorian » Mie Dec 14, 2022 7:59 pm

EusebiuNestor scrie:
OanceaFlorian scrie:Manualele dupa care invatam noi au fost pe partea tehnica ,cap de afis la Targul de carti Gaudeamus .Cat am colindat Targul ,nu am vazut carti tehnice de asa talie ,nici traduceri nimic .La Editura unde erau prezentate ,nu aveau loc in rafturi ,Probabil organizatorul nu se astepta sa existe si format A4 .
Am luat dupa un grup 5 poze ma zgarii pe ochi ca nu le-am apucat .
Este ceva inedit sa ai in fata autorii care au scris ,tot respectul meu pentru munca lor .Traversam o perioada in care exista putin respect pentru a citi o carte ,cand au nevoie toti cauta pe net .Din pacate pentru a aprofunda ,ai nevoie sa tii cartea in mana sa o citesti si sa gandesti

Salut colegul era si domnul ing Olteanu la standul 33 la Targul de carti Gaudeamus 2022 .Am facut 4-5 poze mor de necaz ca in stanga era si Manualul Electricianului Erau cele mai tari carti de specialitate ,Pe la alte standuri nu am vazut literatura tehnica ,cam saracie lucie .

Salut am fost astazi ,dar Targul de carti se inchisese ,am vorbit pe acolo ,pana si studioul Radio Romania Actualitati era demontat .
Fişiere ataşate
Gaudeamus 7-11 dec.jpg
Gaudeamus deschis in perioada 7-11 decembrie
Gaudeamus 7-11 dec.jpg (211.3 KiB) Vizualizat de 5738 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 593
Membru din: Dum Feb 23, 2014 8:51 am
Localitate: Bucuresti

Re: Manualele dupa care invatam,la Targul de carti Gaudeamus

Mesaj de Ing. Olteanu Mircea » Joi Dec 15, 2022 10:31 am

OanceaFlorian scrie:Manualele dupa care invatam noi au fost pe partea tehnica ,cap de afis la Targul de carti Gaudeamus .Cat am colindat Targul ,nu am vazut carti tehnice de asa talie ,nici traduceri nimic .La Editura unde erau prezentate ,nu aveau loc in rafturi ,Probabil organizatorul nu se astepta sa existe si format A4 .
Am luat dupa un grup 5 poze ma zgarii pe ochi ca nu le-am apucat .
Este ceva inedit sa ai in fata autorii care au scris ,tot respectul meu pentru munca lor .Traversam o perioada in care exista putin respect pentru a citi o carte ,cand au nevoie toti cauta pe net .Din pacate pentru a aprofunda ,ai nevoie sa tii cartea in mana sa o citesti si sa gandesti

In perioada 6-11 Dec .Am fost prezent la Targ cu Editura ,am avut prezentare de carti, 2 Titluri .
-Manualul Electricianului Latest Edition 2021.
-Manualul Frigotehnistului 2021 .
Fişiere ataşate
GAUDEAMUS 8.jpg
Prezentare Manualul Frigotehnistului .
GAUDEAMUS 8.jpg (169.47 KiB) Vizualizat de 5722 ori
Targul de carti 2022 (Small).jpg
Un instantaneu de la stand
Targul de carti 2022 (Small).jpg (71.93 KiB) Vizualizat de 5722 ori
GAUDEAMUS 4.jpg
Romexpo ,Intrarea in Targul de carti Gaudeamus 2022
GAUDEAMUS 4.jpg (57.44 KiB) Vizualizat de 5723 ori
Din targul de carti Gaudeamus 1.jpg
Din targul de carti Gaudeamus .O vedere de ansamblu din fata standului
Din targul de carti Gaudeamus 1.jpg (87.35 KiB) Vizualizat de 5723 ori
Lector Inginer Olteanu Mircea
Formator si Indrumator Cursuri de Calificare Frigotehnisti,Instalatori si Electricieni
http://www.cursuridecalificareacreditate.ro
http://www.cursurifrigotehnisti.ro/

 
Mesaje: 22
Membru din: Joi Dec 15, 2022 6:25 pm

Re: Manualele dupa care invatam,la Targul de carti Gaudeamus

Mesaj de GeorgeAndreiPaul » Joi Dec 15, 2022 7:26 pm

Ing. Olteanu Mircea scrie:
OanceaFlorian scrie:Manualele dupa care invatam noi au fost pe partea tehnica ,cap de afis la Targul de carti Gaudeamus .Cat am colindat Targul ,nu am vazut carti tehnice de asa talie ,nici traduceri nimic .La Editura unde erau prezentate ,nu aveau loc in rafturi ,Probabil organizatorul nu se astepta sa existe si format A4 .
Am luat dupa un grup 5 poze ma zgarii pe ochi ca nu le-am apucat .
Este ceva inedit sa ai in fata autorii care au scris ,tot respectul meu pentru munca lor .Traversam o perioada in care exista putin respect pentru a citi o carte ,cand au nevoie toti cauta pe net .Din pacate pentru a aprofunda ,ai nevoie sa tii cartea in mana sa o citesti si sa gandesti

In perioada 6-11 Dec .Am fost prezent la Targ cu Editura ,am avut prezentare de carti, 2 Titluri .
-Manualul Electricianului Latest Edition 2021.
-Manualul Frigotehnistului 2021 .

Am fost si eu la Targul de carti Gaudeamus . Merg in fiecare an ,din pacate in ultimii ani nu s-a mai tinut din cauza interdictiilor medicale ,covid si alte chestii .
Am luat si sotia si fetita ,sa isi aleaga singura ce carti doreste .Este o experienta pe care nu o ratez
Am vazut diverse prezentari .
Am cautat titluri tehnice dar nu am dat de ele ,Am fost si la standul Editurii de Stiinta si tehnica dar nimic .Am vazut pe cineva cu cartea verde cea de frig ,Cred ca se terminasera .Ridic o poza surprinsa la o prezentare de carte
Fişiere ataşate
TARG CARTI GAUDEAMUS 2022.jpg
TARG CARTI GAUDEAMUS 2022 IMAGINI
TARG CARTI GAUDEAMUS 2022.jpg (90.07 KiB) Vizualizat de 5702 ori

 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Dec 17, 2022 3:15 pm

Re: Manualele dupa care invatam,la Targul de carti Gaudeamus

Mesaj de LaurentiuDanut » Sâm Dec 17, 2022 3:15 pm

GeorgeAndreiPaul scrie:Am fost si eu la Targul de carti Gaudeamus . Merg in fiecare an ,din pacate in ultimii ani nu s-a mai tinut din cauza interdictiilor medicale ,covid si alte chestii .
Am luat si sotia si fetita ,sa isi aleaga singura ce carti doreste .Este o experienta pe care nu o ratez
Am vazut diverse prezentari .
Am cautat titluri tehnice dar nu am dat de ele ,Am fost si la standul Editurii de Stiinta si tehnica dar nimic .Am vazut pe cineva cu cartea verde cea de frig ,Cred ca se terminasera .Ridic o poza surprinsa la o prezentare de carte

Daca ajungeai pe data de 8 Dec uite ce vedeai la stand ,dar cred ca s-au epuizat
Fişiere ataşate
Gaudeamus targul de carte in 8 decembrie 2022  la Romexpo ,.jpg
Gaudeamus targul de carte in 8 decembrie 2022 la Romexpo .
Gaudeamus targul de carte in 8 decembrie 2022 la Romexpo ,.jpg (164.46 KiB) Vizualizat de 5119 ori

 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Dec 17, 2022 3:32 pm

Re: Manualele dupa care invatam,la Targul de carti Gaudeamus

Mesaj de RisteaLiviu » Sâm Dec 17, 2022 3:32 pm

EusebiuNestor scrie:Salut colegul era si domnul ing Olteanu la standul 33 la Targul de carti Gaudeamus 2022 .Am facut 4-5 poze mor de necaz ca in stanga era si Manualul Electricianului Erau cele mai tari carti de specialitate ,Pe la alte standuri nu am vazut literatura tehnica ,cam saracie lucie .


Am pus eu o poza cu o doamna care abia il cumparase ,era ultimul exemplar :roll: Am cautat tot targul pana am dat de Editura ,pacat ca am ajuns prea tarziu .
Am pus o poza cu singurele carti A4 vazute de mine .Vreau sa ii sugerez domnului ing Olteanu Mircea sa le faca cu coperta cartonata ,chit ca vor fi mai scumpe dar sunt carti de Biblioteca ,sunt mandru ca am 1000 de volume .
Fişiere ataşate
GAUDEAMUS 3.jpg
Manualul Electricianului rasfoit la Targul de carti Gaudeamus 2022
GAUDEAMUS 3.jpg (83.86 KiB) Vizualizat de 5525 ori
Romexpo 2022.jpg
Romexpo 2022
Romexpo 2022.jpg (9.15 KiB) Vizualizat de 5630 ori

 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Dec 18, 2022 6:48 am

Re: Manualele dupa care invatam,la Targul de carti Gaudeamus

Mesaj de GoreFlorea » Dum Dec 18, 2022 6:48 am

RisteaLiviu scrie:Am pus eu o poza cu o doamna care abia il cumparase ,era ultimul exemplar :roll: Am cautat tot targul pana am dat de Editura ,pacat ca am ajuns prea tarziu .
Am pus o poza cu singurele carti A4 vazute de mine .Vreau sa ii sugerez domnului ing Olteanu Mircea sa le faca cu coperta cartonata ,chit ca vor fi mai scumpe dar sunt carti de Biblioteca ,sunt mandru ca am 1000 de volume .

Pe data de 17 dec 2022 am avut prima intalnire cu colegii de la gr 17 Electricieni si gr 21 Frig .Am tinut cartile in mana mea le-am rasfoit ,sunt suuupppppeeeeerrrrr .Anul viitor le comanda la Editura .Sunt colegi de la frig care doresc ambele manuale .
Am gasit in targul de carti o vechitura ramasa din 2014 : cum sa faci circuite prin casa si in jurul ei .nu mai tin minte titlul ,cred ca zacea prin depozite prafuita de 8-9 ani ,cum sa dau 100 lei pe asa ceva .
Cat am batut tot Targul din pacate am sesizat si eu o lipsa acuta de carti tehnice Romanesti ,a disparut apetitul romanilor sa scrie .Am vazut mai multe femei ca barbati ,este o lipsa de interes care denota un popor bolnav .
Am avut satisfactia sa gasesc ,manualul dupa care voi invata ,din pacate nu am avut suficienti bani la mine ca il cumparam .Asta este il voi lua de la scoala :| Optez si eu pentru cel cartonat ,chit ca este mai scump cu 20 de lei ,nu am chef sa ii vad coperta zdrentuita .
Fişiere ataşate
uitati ce am gasit in standuri.jpg
Uitati ce am gasit in standuri Manualul Electricianului 2021 cel galben.si Manualul verde de Frig
uitati ce am gasit in standuri.jpg (439.42 KiB) Vizualizat de 5321 ori
Gaudeamus Romexpo 2022.jpg
Am gasit sus in raft ultimul exemplar
Gaudeamus Romexpo 2022.jpg (149.1 KiB) Vizualizat de 5466 ori

 
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Dec 17, 2022 4:26 pm

Re: Manualele dupa care invatam,la Targul de carti Gaudeamus

Mesaj de MolnarDaniel » Dum Dec 18, 2022 6:02 pm

GoreFlorea scrie:Pe data de 17 dec 2022 am avut prima intalnire cu colegii de la gr 17 Electricieni si gr 21 Frig .Am tinut cartile in mana mea le-am rasfoit ,sunt suuupppppeeeeerrrrr .Anul viitor le comanda la Editura .Sunt colegi de la frig care doresc ambele manuale .
Am gasit in targ o vechitura ramasa din 2014 : cum sa faci circuite prin casa si in jurul ei .nu mai tin minte titlul ,cred ca zacea prin depozite prafuita de 8-9 ani ,cum sa dau 100 lei pe asa ceva .
Cat am batut tot Targul din pacate am sesizat si eu o lipsa acuta de carti tehnice Romanesti ,a disparut apetitul romanilor sa scrie .Am vazut mai multe femei ca barbati ,este o lipsa de interes care denota un popor bolnav .
Am avut satisfactia sa gasesc ,manualul dupa care voi invata ,din pacate nu am avut suficienti bani la mine ca il cumparam .Asta este il voi lua de la scoala :| Optez si eu pentru cel cartonat ,chit ca este mai scump cu 20 de lei ,nu am chef sa ii vad coperta zdrentuita .

Ai dreptate pentru 20 de lei si eu prefer o carte cu coperta cartonata .
Fişiere ataşate
manualul electr gaudeamus.jpg
Gaudeamus pe la standuri.Vedeta Targului de carti
manualul electr gaudeamus.jpg (79.92 KiB) Vizualizat de 5391 ori

 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Feb 13, 2022 10:35 am

Re: Manualele dupa care invatam,la Targul de carti Gaudeamus

Mesaj de nmgaby21 » Mar Dec 20, 2022 7:39 am

Într-adevăr, cartea bună o face conținutul. Sper să fim la unison in grupele formate și să luăm manualul în varianta cartonată.

Următorul

Înapoi la Date legate de inscrieri, cursuri , sediu . Politica de Confidentialitate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori