Acum este Vin Mar 29, 2024 7:30 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Conditii desfasurare cursuri

Aici cursanti pot expune ce nelamuri sau intrebari au legat de cursul Electricieni
Avatar utilizator
 
Mesaje: 593
Membru din: Dum Feb 23, 2014 8:51 am
Localitate: Bucuresti

Conditii desfasurare cursuri

Mesaj de Ing. Olteanu Mircea » Joi Mar 12, 2015 3:54 pm

Cu noi veti fi cei mai buni ,veti face fata pe piata fortei de munca Nivelul dvs de pregatire va fi foarte ridicat
Ca nivel de pregatire NIVEL II ANRE
Suplimentar fata de suportul de curs STANDARD veti invata, DIMENSIONAREA conf Normativelor si Anexelor :
Relatii calcul
Circuite de lumina
Circuite de priza
Circuite de forta
Calcul sigurante (disjunctoare)
Alimentare Motoare trifaz de diferite puteri
Alegere TCA TSA
Dimensionare coloane
Fişiere ataşate
Proiect rel calcul.jpg
Relatiile de calcul nu vor mai fi o necunoscuta pentru cursanti
Proiect rel calcul.jpg (91.91 KiB) Vizualizat de 2670 ori
Proiect IE 3.jpg
Simbolurile folosite de electricieni nu vor fi pentru dvs o necunoscuta deoarece se folosesc intens la curs
Veti putea citi un plan fara probleme ,o sa va descurcati in Normative, Stassuri si Anexe
Proiect IE 3.jpg (99.87 KiB) Vizualizat de 2670 ori
Proiect IE 4.jpg
Plan circuit de prize ,
Pe planul primit cursantii au marcat LP au trasat circuitele si le-au dimensionat conform Normat in vigoare
Proiect IE 4.jpg (94.36 KiB) Vizualizat de 2670 ori
Sala de curs 1.jpg
Asa ar trebui sa arate o sala de curs care respecta toate standardele in vigoare .
Sala de curs 1.jpg (99.31 KiB) Vizualizat de 3116 ori
Sala de curs 2.jpg
Asa ar trebui sa arate o sala de curs care respecta toate standardele in vigoare .
Sala de curs 2.jpg (102.99 KiB) Vizualizat de 3116 ori
Sala plina.jpg
Clasa este plina de cursanti , deci este o prezenta foarte buna .Caietele pentru notite nu lipsesc
Sala plina.jpg (106.8 KiB) Vizualizat de 3116 ori
Sala este plina.jpg
Clasa este plina de cursanti , deci este o prezenta foarte buna .Caietele pentru notite nu lipsesc Cursul este foarte interesant si usor de inteles
Sala este plina.jpg (110.56 KiB) Vizualizat de 3116 ori
Prob gr 2 aut.jpg
Problema rezolvata la tabla se observa complexitatea ei , ac problema se da pentru autorizare ANRE la Electricieni gr II Toate problemele si aplicatiile comentate la curs au corespondent cu situatia intalnita de Electricieni
Prob gr 2 aut.jpg (94.29 KiB) Vizualizat de 3116 ori
Prob rez la tabla.jpg
Problema rezolvata la tabla se observa complexitatea ei , ac problema se da pentru autorizare ANRE la Electricieni gr II Toate problemele si aplicatiile comentate la curs au corespondent cu situatia intalnita de Electricieni
Prob rez la tabla.jpg (104.14 KiB) Vizualizat de 3116 ori
Problema care se da la Aut gr 2.jpg
Problema rezolvata la tabla se observa complexitatea ei , ac problema se da pentru autorizare ANRE la Electricieni gr II Toate problemele si aplicatiile comentate la curs au corespondent cu situatia intalnita de Electricieni
Problema care se da la Aut gr 2.jpg (78.63 KiB) Vizualizat de 3116 ori
Tabla 1.jpg
Suplimentar se invata dimensionarea dupa proiect gen Fac de Instalatii ,cca 40 % din informatie o primiti si dvs

Cu noi veti fi cei mai buni
Tabla 1.jpg (80.47 KiB) Vizualizat de 3116 ori
Lector Inginer Olteanu Mircea
Formator si Indrumator Cursuri de Calificare Frigotehnisti,Instalatori si Electricieni
http://www.cursuridecalificareacreditate.ro
http://www.cursurifrigotehnisti.ro/

Avatar utilizator
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mai 22, 2014 10:12 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Conditii desfasurare cursuri

Mesaj de George » Mar Mar 17, 2015 4:06 pm

Buna ziua domnul profesor ,ce mica este lumea il vad in poza pe Eugen ,vad si unul din privatizati cum le zicea domnul Constantin .
Sunt tari baietii fac cu dvs calcul de dimensiont coloane Eu sunt electrician de 10 ani ,am facut cu dvs frigul ce doresc sa va rog pot sa vin la dvs la sala sa asist la cursurile de electricieni ,vreau sa ma aduc la zi sunt lucruri care le-am uitat ,vreau sa ma actualizez cu Normativele noi O sa va trimit si eu poze de la lucrarile mele .

Va urez numai bine
Fişiere ataşate
Problema 30.jpg
Am gasit problema de la tabla in manualul de autorizare , celebra problema 30 Daca o pricep baietii sunt buni ,ii ajuta mult in activitate , de asa ceva foarte des .
Problema 30.jpg (170.35 KiB) Vizualizat de 3102 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Apr 24, 2016 8:06 pm

Re: Conditii desfasurare cursuri

Mesaj de Georgescu Cristi » Dum Apr 24, 2016 8:24 pm

George scrie:Buna ziua domnul profesor ,ce mica este lumea il vad in poza pe Eugen ,vad si unul din privatizati cum le zicea domnul Constantin .
Sunt tari baietii fac cu dvs calcul de dimensiont coloane Eu sunt electrician de 10 ani ,am facut cu dvs frigul ce doresc sa va rog pot sa vin la dvs la sala sa asist la cursurile de electricieni ,vreau sa ma aduc la zi sunt lucruri care le-am uitat ,vreau sa ma actualizez cu Normativele noi O sa va trimit si eu poze de la lucrarile mele .

Va urez numai bine




In grupa aceasta am fost si eu ,eram doi "privatizati " eu si Vasile Sandu ,dar nu ma vad in poza
Eugen este la loc de cinste "seful de grupa " cu Alex ala micu,prin spate il vad pe Ursache ,dar nu il vad pe Georgescu Cristinel Laurentiu =eu

Avatar utilizator
 
Mesaje: 52
Membru din: Mar Sep 01, 2015 2:43 pm

Re: Conditii desfasurare cursuri

Mesaj de Ovidiu H gr 9 » Vin Iul 01, 2016 1:07 pm

Pe unde este sala de curs domnul inginer ,dupa ce termin cursul de frig ma bag cu colegii la cursul de electrician dar sa fie predat tot de dvs
Ovidiu Hodut
Tehnician Frigotehnist
http://www.ovidiuhodutfrigorifice.ro/

Avatar utilizator
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Mai 13, 2017 1:08 pm

Re: Conditii desfasurare cursuri

Mesaj de Leon gr 4 » Sâm Mai 13, 2017 1:20 pm

Cursul l-am facut si eu si este un curs care merita tori banii manual/profesor totul de nota 10

Avatar utilizator
 
Mesaje: 593
Membru din: Dum Feb 23, 2014 8:51 am
Localitate: Bucuresti

Re: Conditii desfasurare cursuri

Mesaj de Ing. Olteanu Mircea » Sâm Mai 13, 2017 3:34 pm

Leon gr 4 scrie:Cursul l-am facut si eu si este un curs care merita tori banii manual/profesor totul de nota 10

Va multumesc pentru aprecieri ,am un organizator ok meritul se imparte
Lector Inginer Olteanu Mircea
Formator si Indrumator Cursuri de Calificare Frigotehnisti,Instalatori si Electricieni
http://www.cursuridecalificareacreditate.ro
http://www.cursurifrigotehnisti.ro/

Avatar utilizator
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Mai 17, 2017 10:46 pm

Re: Conditii desfasurare cursuri

Mesaj de Varareanu petre » Mie Mai 17, 2017 11:00 pm

Ce sa zic jos palarie pentru dumneavoastra ,

Avatar utilizator
 
Mesaje: 21
Membru din: Joi Mai 18, 2017 1:45 pm

Re: Conditii desfasurare cursuri

Mesaj de Toma » Joi Mai 18, 2017 1:56 pm

In spatele lui Silviu cu eoliana sunt si eu :) Cursul a fost curs de curs

Avatar utilizator
 
Mesaje: 21
Membru din: Joi Mai 18, 2017 1:45 pm

Re: Conditii desfasurare cursuri

Mesaj de Toma » Joi Mai 18, 2017 2:42 pm

Pe primul plan conteaza ce inveti si cine te invata pe planul 30 conteaza locuri de parcare si ce o mai fi Nici la facultate nu mai sterge profesorul tabla de 10 ori pe curs ca dvs

Avatar utilizator
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Mai 19, 2017 1:33 pm

Re: Conditii desfasurare cursuri

Mesaj de Liviu gr 11 » Vin Mai 19, 2017 1:42 pm

Toma scrie:Pe primul plan conteaza ce inveti si cine te invata pe planul 30 conteaza locuri de parcare si ce o mai fi Nici la facultate nu mai sterge profesorul tabla de 10 ori pe curs ca dvs


Exact

Următorul

Înapoi la Intrebari, Nelamuri, Sugestii legate de cursul de Electricieni

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori