Acum este Vin Mar 29, 2024 9:45 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Electrician EMJT gr 4

Aici cursanti pot expune ce nelamuri sau intrebari au legat de cursul Electricieni
Avatar utilizator
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Sep 03, 2015 10:41 am

Electrician EMJT gr 4

Mesaj de Virgil gr 4 EMJT » Joi Mai 05, 2016 7:29 pm

Buna seara domnul profesor
Sunt un fost cursant al dvs de la gr 4 Electricieni ,nu stiu daca va mai aduceti aminte de mine ,am fost coleg cu Ionut,Nicu ,Gelu si cu baietii de la Bog `art
Felu dvs de a fi , si de a preda mi-a captat atenția , nu sunt eu un as , dar ma descurc , remediez repede problemele , inca nu stricat nimic , daca ar exista profesori dedicati ca dvs si in scoli ar arata altfel tara asta
Am un loc de munca stabil ,am fost trimis cu munca si afara
Va ridic niste poze fe la munca
Fişiere ataşate
Proba panou luminos.jpg
reglez intensit luminoasa
Proba panou luminos.jpg (57.24 KiB) Vizualizat de 1885 ori
din 6 panouri iese un peisaj care te linisteste.jpg
Din 6 panouri iese ceva super
din 6 panouri iese un peisaj care te linisteste.jpg (76.17 KiB) Vizualizat de 1885 ori
Panou actionare pentru probe.jpg
Actionare panouri pentru probe
Panou actionare pentru probe.jpg (81.61 KiB) Vizualizat de 1885 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 593
Membru din: Dum Feb 23, 2014 8:51 am
Localitate: Bucuresti

Re: Electrician EMJT gr 4

Mesaj de Ing. Olteanu Mircea » Joi Mai 05, 2016 8:46 pm

Salut Virgil
Cum sa nu te tin minte
Daca nu ma insel la un coleg de-al tau de munca i-a luat foc casa (acoperisul ) ,la cine te-ai invoit sa il ajuti ? Pe cine ai sunat sa intrebi daca este corect sa anulezi iesirile din tablou ? Nu am mobilizat grupa sa te ajute sa ii refaceti amaratului instalatia ca la carte ? nu a venit Jan ( gr 1 electr) cu cond FY 1,5 si Fy 2,5 si un brat de tuburi si un colac de copex Cine se bronza prin curte =tu, Ionut , Gelu ,cine taia santuri :)
Gr 4 EMJT a fost o grupa buna
Lector Inginer Olteanu Mircea
Formator si Indrumator Cursuri de Calificare Frigotehnisti,Instalatori si Electricieni
http://www.cursuridecalificareacreditate.ro
http://www.cursurifrigotehnisti.ro/

Avatar utilizator
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Sep 03, 2015 10:41 am

Re: Electrician EMJT gr 4

Mesaj de Virgil gr 4 EMJT » Joi Mai 05, 2016 9:29 pm

Ing. Olteanu Mircea scrie:Salut Virgil
Cum sa nu te tin minte
Daca nu ma insel la un coleg de-al tau de munca i-a luat foc casa (acoperisul ) ,la cine te-ai invoit sa il ajuti ? Pe cine ai sunat sa intrebi daca este corect sa anulezi iesirile din tablou ? Nu am mobilizat grupa sa te ajute sa ii refaceti amaratului instalatia ca la carte ? nu a venit Jan ( gr 1 electr) cu cond FY 1,5 si Fy 2,5 si un brat de tuburi si un colac de copex Cine se bronza prin curte =tu, Ionut , Gelu ,cine taia santuri :)
Gr 4 EMJT a fost o grupa buna




Daaa asa este ,in prima zi Nicu a dat bir cu fugitii ,am muncit cu Gelu si Ionut dar stiu ca am trimis poze sa ne vedeti A pus ionut scandura si la acoperis ,a fost o chestie buna pentru noi si rea pentru prop casei
Acum am la munca de bransat un exhausor , venit sh din Germania e belea cu el
Au taiat toate cablurile parca a fost furat
Are un animal de motor , am vazut ca eres legat cu fire groase cat degetu mare ,nu am avut inca acces la el sa vad ce sectiune are conductorul
E îi dau eu de cap zilele astea doar l-am pus în picioare în spatele halei , urmeaza sa fie montat mai dureaza , va fi legat pe o alta lume de la stalp , cu asta suntem în blana acum , unele masini stau degeaba nu avem putere pt tot ,a solicitat firma marire de putere
Așteptam sa vine enel

O seara buna

Avatar utilizator
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Mai 17, 2017 10:46 pm

Re: Electrician EMJT gr 4

Mesaj de Varareanu petre » Mie Mai 17, 2017 10:58 pm

Virgil gr 4 EMJT scrie:
Ing. Olteanu Mircea scrie:Salut Virgil
Cum sa nu te tin minte
Daca nu ma insel la un coleg de-al tau de munca i-a luat foc casa (acoperisul ) ,la cine te-ai invoit sa il ajuti ? Pe cine ai sunat sa intrebi daca este corect sa anulezi iesirile din tablou ? Nu am mobilizat grupa sa te ajute sa ii refaceti amaratului instalatia ca la carte ? nu a venit Jan ( gr 1 electr) cu cond FY 1,5 si Fy 2,5 si un brat de tuburi si un colac de copex Cine se bronza prin curte =tu, Ionut , Gelu ,cine taia santuri :)
Gr 4 EMJT a fost o grupa buna




Daaa asa este ,in prima zi Nicu a dat bir cu fugitii ,am muncit cu Gelu si Ionut dar stiu ca am trimis poze sa ne vedeti A pus ionut scandura si la acoperis ,a fost o chestie buna pentru noi si rea pentru prop casei
Acum am la munca de bransat un exhausor , venit sh din Germania e belea cu el
Au taiat toate cablurile parca a fost furat
Are un animal de motor , am vazut ca eres legat cu fire groase cat degetu mare ,nu am avut inca acces la el sa vad ce sectiune are conductorul
E îi dau eu de cap zilele astea doar l-am pus în picioare în spatele halei , urmeaza sa fie montat mai dureaza , va fi legat pe o alta lume de la stalp , cu asta suntem în blana acum , unele masini stau degeaba nu avem putere pt tot ,a solicitat firma marire de putere
Așteptam sa vine enel

O seara buna

Esti tare Virgil ,am inteles de la baieti ca umbli des cu munca pe afara ,cand facem si noi intalnirea de 10 ani :)

Avatar utilizator
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Iul 09, 2017 1:43 am

Re: Electrician EMJT gr 4

Mesaj de ReluG » Dum Iul 09, 2017 2:30 am

Au inceput panourile electrice de iluminat sa fie foarte folosite pentru lumina de ambient ,

Avatar utilizator
 
Mesaje: 515
Membru din: Lun Mai 08, 2017 12:11 pm

Re: Electrician EMJT gr 4

Mesaj de Organizator Cursuri » Lun Mai 28, 2018 5:50 pm

Felicitari Virgil a ajuns un bun electrician


Înapoi la Intrebari, Nelamuri, Sugestii legate de cursul de Electricieni

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori