Acum este Vin Mar 29, 2024 7:18 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Curs Electrician

Avatar utilizator
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Sep 09, 2015 2:32 pm

Re: Curs Electrician

Mesaj de Albu Daniel » Lun Iun 06, 2016 6:35 pm

Salut
Am fost si eu elevul domnului profesor ,lucrez in Germania de 2 ani de zile Daca vreti sa vedeti ce lucrez viewtopic.php?f=4&t=747
,Faptul ca am avut si calificarea de electrician a fost un atuu ,va recomand si eu acest curs
Mare dreptate are Albert cand a pus sch electrica la o UE cu 4 UI Ridic si eu o poza cu o UE care duce 5 UI montata de noi la o Crama de vinuri Am facut un cerculet cu rosu sa vedeti ca nu este de gluma ,seamana cu ce invatati la scoala
Aveti si 3 cerculete mititele
Fişiere ataşate
UNIT EXT care poate duce 5 UI.jpg
Legaturi electrice UE->5 UI Am facut si 3 cerculete rosii la unit ext A,B,C nu se vedeau D,E
UNIT EXT care poate duce 5 UI.jpg (170.96 KiB) Vizualizat de 4503 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Mai 30, 2016 12:50 pm

Re: Curs Electrician

Mesaj de SebiGil » Mar Iun 07, 2016 3:39 pm

Abia astept sa prind cu dvs urmatoarea grupa de frig ,daca aveti loc ma bag si la electricieni .In toamna mai organizati cursuri ,ma intereseaza cele predate de dvs

Avatar utilizator
 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Apr 24, 2016 9:17 pm

Re: Curs Electrician

Mesaj de Constantin C » Joi Iun 09, 2016 12:35 pm

Este foarte util un curs de electrician In Bucuresti sunt sute de mii de tablouri care asteapta sa fie inlocuite Multe instalatii electrice interioare nu mai corespund cerintelor si trebuiesc refacute ,deci electricianul nu moare de foame
Fişiere ataşate
2 (Custom).jpg
Tablou de pe vremuri pe placa de marmura cu 4 circuite
2 (Custom).jpg (58.92 KiB) Vizualizat de 4486 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Iun 10, 2016 8:04 pm

Re: Curs Electrician

Mesaj de MeAlex » Vin Iun 10, 2016 8:06 pm

Buna seara sunt si eu interesat de acest curs ,cand incepe

Avatar utilizator
 
Mesaje: 50
Membru din: Mar Oct 06, 2015 12:13 pm

Re: Curs Electrician

Mesaj de Costica gr 9 » Joi Iun 30, 2016 5:26 pm

Ma bate gandul sa ma bag si eu la curs in toamna ,vin cu Adrian si cu colegii din gr 9 Pisicile lui Razvan sunt simpatice ,daca nu aveam notitele de la curs cu noi ne uitam la AC ca motanul ala negru si eram in pom

Avatar utilizator
 
Mesaje: 16
Membru din: Sâm Iul 18, 2015 4:57 pm
Localitate: Bals

Re: Curs Electrician

Mesaj de DanF » Sâm Iul 02, 2016 2:55 pm

Un curs foarte complex pacat ca domnul ing il preda o singura data pe an

Avatar utilizator
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Iul 02, 2016 6:07 pm

Re: Curs Electrician

Mesaj de AlexV » Sâm Iul 02, 2016 6:13 pm

As dori sa fac ambele cursuri ,doar daca preda domnul Olteanu Unde pot sa ma inscriu ? modalitati de plata integral/rate ? Ce acte sunt necesare ? Anul acesta dau BAC-ul si nu stiu ce sanse am sa il iau Pot sa ma inscriu cu 12 Clase ?
Va doresc o zi buna

Avatar utilizator
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Aug 28, 2016 9:18 am

Re: Curs Electrician

Mesaj de ColeGabriel » Dum Aug 28, 2016 9:26 am

Buna ziua eu sunt interesat in special de partea de forta ,facem si asa ceva

Avatar utilizator
 
Mesaje: 50
Membru din: Mar Oct 06, 2015 12:13 pm

Re: Curs Electrician

Mesaj de Costica gr 9 » Vin Sep 23, 2016 12:44 pm

Am fost astazi la interviu la Coinsfri ,printre primele intrebari daca eu ca frigotehnist sunt si electrician ,i-am explicat domnului director ca in luna oct il incep tot la dvs ,a ramas incantat si vrea sa va trimita doi frigotehnisti la dvs sa ii calificati si electricieni
Pentru frigotehnisti este util cursul de electrician ,daca il aveam facut la leafa mai primeam 300 de lei ,dar mort copt il fac .cca 40 % din gr 9 este inscrisa si la cursul de electrician ,suntem in familie si nu ne plictisim :)

Avatar utilizator
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Aug 16, 2016 2:52 pm

Re: Curs Electrician

Mesaj de Marin » Mie Noi 30, 2016 4:33 pm

Când începe un nou curs .vreau la clasa domnului Olteanu ,alt profesor nu ma intereseaza

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Date legate de inscrieri, cursuri , sediu . Politica de Confidentialitate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori