Acum este Vin Mar 29, 2024 7:29 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Ajutor de electrician

Aici cursanti pot expune ce nelamuri sau intrebari au legat de cursul Electricieni
Avatar utilizator
 
Mesaje: 593
Membru din: Dum Feb 23, 2014 8:51 am
Localitate: Bucuresti

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Ing. Olteanu Mircea » Mar Apr 11, 2017 7:57 pm

Dinu scrie:Lucrez de 2 ani ca ajutor de electrician ,intrebare merita sa ma calific am 1800-luna cu bonuri de masa <de meserie sunt zidar am furat meserie de la echipa


Nici nu stiti ce pierdeti daca nu va calificati in ac frumoasa/banoasa meserie
Lector Inginer Olteanu Mircea
Formator si Indrumator Cursuri de Calificare Frigotehnisti,Instalatori si Electricieni
http://www.cursuridecalificareacreditate.ro
http://www.cursurifrigotehnisti.ro/

Avatar utilizator
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Apr 19, 2017 11:50 am

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Sergiu gr7 » Mie Apr 19, 2017 11:56 am

Dinu scrie:Lucrez de 2 ani ca ajutor de electrician ,intrebare merita sa ma calific am 1800-luna cu bonuri de masa <de meserie sunt zidar am furat meserie de la echipa

Bre dar tu nu ai minte la cap ,cum poti invata de unul singur ce ne-am straduit noi in 6 luni cu cel mai bun profesor la tabla Dar casele care au luat foc or fi facute de cine ? daca respectau normativul nu erau probleme ,povesteau colegii in grupa erau doi tineri la un magazin si cereau sigurante de 20 si 25 ca asa le spusese electricianul ,"meseriasul " punea 20 pe lumina si 25 pe prize ,ala unde o fi facut carte ca eu nu stiu

Avatar utilizator
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Apr 19, 2017 11:50 am

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Sergiu gr7 » Mie Apr 19, 2017 11:58 am

Dinu scrie:Lucrez de 2 ani ca ajutor de electrician ,intrebare merita sa ma calific am 1800-luna cu bonuri de masa <de meserie sunt zidar am furat meserie de la echipa

Bre dar tu nu ai minte la cap ,cum poti invata de unul singur ce ne-am straduit noi in 6 luni cu cel mai bun profesor la tabla Dar casele care au luat foc or fi facute de cine ? daca respectau normativul nu erau probleme ,povesteau colegii in grupa erau doi tineri la un magazin si cereau sigurante de 20 si 25 ca asa le spusese electricianul ,"meseriasul " punea 20 pe lumina si 25 pe prize ,ala unde o fi facut carte ca eu nu stiu

Avatar utilizator
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Apr 29, 2017 2:57 pm

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Adi gr 12 » Sâm Apr 29, 2017 3:04 pm

Stiu pe pielea mea ca la locul de munca nu prea te invata nimeni sistematic

Avatar utilizator
 
Mesaje: 15
Membru din: Mar Mai 09, 2017 11:52 am

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Gaby 21 » Mar Mai 09, 2017 12:09 pm

AlexV scrie:
Dinu scrie:Lucrez de 2 ani ca ajutor de electrician ,intrebare merita sa ma calific am 1800-luna cu bonuri de masa <de meserie sunt zidar am furat meserie de la echipa


Daca ai furat "mesria de electrician "de la astia risti sa te lege nevinovat ,prostia si nestiinta se platesc ,dute la scoala

Pai vad ca aia de la pompieri au de lucru non stop cauza 80% un scurt circuit sau instalatie improvizata

Avatar utilizator
 
Mesaje: 28
Membru din: Dum Mai 14, 2017 8:11 pm

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Nitu gr 8 » Dum Mai 14, 2017 8:20 pm

Cea mai mare aberatie ajutor de electrician ,nu exista asa ceva in COR eu zic sa te califici ca timpul trece

Avatar utilizator
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Mai 23, 2017 2:59 pm

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Telu gr frig » Mar Mai 23, 2017 3:04 pm

Nitu gr 8 scrie:Cea mai mare aberatie ajutor de electrician ,nu exista asa ceva in COR eu zic sa te califici ca timpul trece


Am intalnit ajutor de electrician tragea santuri ,dadea cu ipsos facea hamaleala ,ii desena schema pe perete si ce culori sa puna :shock:

Avatar utilizator
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Iun 05, 2017 2:55 pm

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Raducu 3 » Lun Iun 05, 2017 3:06 pm

Adi gr 12 scrie:Stiu pe pielea mea ca la locul de munca nu prea te invata nimeni sistematic

Cea mai mare porcarie sa speri ca inveti de la altul pe santier meseria de electrician si ala la randul lui a invatat de la altul ,parca spun povesti din batrani unii stiu meseria de electrician din auzite altul din amintite si tot asa ,mai o casa ia foc mai arde un tablou

Avatar utilizator
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Iun 05, 2017 6:11 pm

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Viorel gr 7 » Lun Iun 05, 2017 6:39 pm

Raducu 3 scrie:
Adi gr 12 scrie:Stiu pe pielea mea ca la locul de munca nu prea te invata nimeni sistematic

Cea mai mare porcarie sa speri ca inveti de la altul pe santier meseria de electrician si ala la randul lui a invatat de la altul ,parca spun povesti din batrani unii stiu meseria de electrician din auzite altul din amintite si tot asa ,mai o casa ia foc mai arde un tablou


Din pacate multi pusti gandesc asa apoi dupa ce vin la scoala le iese meseria din cap si vad ca au lucrat/invatat prost de la altii adica face instalatii electrice dupa ureche si din auzite

Avatar utilizator
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Iun 09, 2017 8:51 am

Re: Ajutor de electrician

Mesaj de Vasea » Vin Iun 09, 2017 8:53 am

Sfatul meu: fa cursurile, fii electrician calificat si apoi da-mi un semn cand vrei sa lucrezi ca electrician.

PS: e valabil si pentru alti electricieni :mrgreen:

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Intrebari, Nelamuri, Sugestii legate de cursul de Electricieni

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori