Acum este Vin Mar 29, 2024 8:05 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Distributie apa rece si calda ,distributie incalziri tur ret

Clipuri Video Cursuri Instalatori :Maistru instalator,Tehnician instalator ,instalator,realizate pe teren la diferite Societati
Avatar utilizator
 
Mesaje: 20
Membru din: Mar Mai 09, 2017 2:06 pm

Distributie apa rece si calda ,distributie incalziri tur ret

Mesaj de Marian gr 2 » Lun Iul 31, 2017 10:05 pm

Am executat in PP-R distributia si coloanele apa rece si calda si distributie incalziri tur retur
Se observa ca am dus cdistributia apei reci sub cele de apa calda si incalziri ca asa am invatat la scoala
Din distributie apa calda apa rece incalzire tur retur formez coloanele care duc la etaj
Detaliu executie Distributie subsol apa rece si calda si distributie tur retur incalziri.
Fişiere ataşate
Distributie subsol apa rece si calda si distributie tur retur incalziri.jpg
Detaliu executie Distributie subsol apa rece si calda si distributie tur retur incalziri.
Distributie subsol apa rece si calda si distributie tur retur incalziri.jpg (92.68 KiB) Vizualizat de 638 ori
Din distributie apa calda apa rece incalzire tur retur formez coloanele.jpg
Din distributie apa calda apa rece incalzire tur retur formez coloanele care duc la etaj
Din distributie apa calda apa rece incalzire tur retur formez coloanele.jpg (86.89 KiB) Vizualizat de 638 ori

Avatar utilizator
 
Mesaje: 14
Membru din: Dum Aug 13, 2017 11:57 am
Localitate: Constanta

Re: Distributie apa rece si calda ,distributie incalziri tur

Mesaj de LiviuPanait » Dum Aug 13, 2017 12:09 pm

Sa vezi la mine la bloc cum arata distributia facuta de o firma ,te apuci cu mainile de cap ,dupa ce au schimbat conductele ziua cand este cald abia ajunge apa la etajul 5 si noaptea pe la 11 ajunge si la etajul 7


Înapoi la Practica Cursuri Instalatori video

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori