Acum este Joi Mar 28, 2024 10:22 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Gr 8 Electricieni face istorie

Avatar utilizator
 
Mesaje: 515
Membru din: Lun Mai 08, 2017 12:11 pm

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de Organizator Cursuri » Mie Noi 29, 2017 3:09 pm

GaneaGeorge scrie:Ma inbolnavesc cand vad colegii cate invata sa faca cu mana lor abia astept si eu sa facem cu grupa noastra aplicatii practice sa invatam sa facem masuratori electrice in circuite , sa stabilim eventuale defectiuni sa stim cum sa ne descurcam

Stati linistit avem materiale de practica pentru toata lumea ,veti incepe practica dupa o perioada de acumulare de cunostinte teoretice

Avatar utilizator
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Dec 07, 2017 4:05 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de Vasy » Joi Dec 07, 2017 4:08 pm

Am vazut pe internet filme cu gr 8 , cred ca cel mai vizualizat este cel cu Gabriel cand face legaturile electrice in tabloul electric , faza tare este cu disjunctorul diferential de 16A cu I=30mA

Avatar utilizator
 
Mesaje: 14
Membru din: Dum Dec 10, 2017 2:08 pm

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de Sile9 » Dum Dec 10, 2017 6:08 pm

Vasy scrie:Am vazut pe internet filme cu gr 8 , cred ca cel mai vizualizat este cel cu Gabriel cand face legaturile electrice in tabloul electric , faza tare este cu disjunctorul diferential de 16A cu I=30mA


Filmul cel mai vizualizat este filmul 6 cu Alex peste 2000 vizualizari , Gabriel cand monteaza tabloul de sigurante si disjunctorul diferential are abia 1600 vizualizari ;)

Avatar utilizator
 
Mesaje: 29
Membru din: Vin Dec 15, 2017 4:22 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de Marius24 » Sâm Dec 16, 2017 8:25 am

Danielgr8 scrie:Voi ridica o poza cu colegii la practica ,unde am aplicat tot ce am invatat
Practica electricieni liviu deseneaza la tabla schema monofilara ,baietii monteaza tabloul principal este echipat cu doua disjunctoare si senzor de supratensiune

Practica este super un electrician trebuie ss știe ce se întâmpla in circuitele electric monofazat sai trifazat

Avatar utilizator
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Dec 18, 2017 4:00 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de Gygy » Lun Dec 18, 2017 4:04 pm

Marius24 scrie:
Danielgr8 scrie:Voi ridica o poza cu colegii la practica ,unde am aplicat tot ce am invatat
Practica electricieni liviu deseneaza la tabla schema monofilara ,baietii monteaza tabloul principal este echipat cu doua disjunctoare si senzor de supratensiune

Practica este super un electrician trebuie ss știe ce se întâmpla in circuitele electric monofazat sai trifazat

De acord cu colegul , un electrician care nu stie sa citeasca simbolurile electrice din plan , este un condamnat

Avatar utilizator
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Dec 29, 2017 5:23 pm

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de Martin12 » Vin Dec 29, 2017 5:27 pm

Grupa 8 electricieni este cea mai buna grupa ,

Avatar utilizator
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Dec 30, 2017 7:32 pm

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de IonMares » Sâm Dec 30, 2017 8:00 pm

Dat naibii titlul ales de colegi , intradevar se face carte si sala este plina nu poti arunca un ac .partea aplicativa este benefica si ma bucur ca se face si colegii sunt multumiti
Nota 10 domnul inginer si Sarbatori fericite
Sarbatori fericite colegilor de la gr 8
Sarbatori fericite tuturor

Avatar utilizator
 
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Ian 06, 2018 1:08 am
Localitate: Tunari

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de Itete » Sâm Ian 06, 2018 1:42 am

LMarian scrie:Dat naibii titlul ales de colegi , intradevar se face carte si sala este plina nu poti arunca un ac .partea aplicativa este benefica si ma bucur ca se face si colegii sunt multumiti
Nota 10 domnul inginer si Sarbatori fericite
Sarbatori fericite colegilor de la gr 8
Sarbatori fericite tuturor

Cea mai tare grupa de electricieni , in 3 saptamani dam examenul de sisteme fotovoltaice

Avatar utilizator
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Ian 19, 2018 1:12 pm
Localitate: Videle

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de CiprianM » Vin Ian 19, 2018 1:27 pm

Abia astept sa incep si eu cursul cu gr 10 , sa invatam si noi Am facut cu domnul ing Olteanu Frigul si numai daca nu vrei sa inveti nu inveti

Avatar utilizator
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Ian 21, 2018 12:50 am

Re: Gr 8 Electricieni face istorie

Mesaj de BogdanGanea » Dum Ian 21, 2018 1:39 am

CiprianM scrie:Abia astept sa incep si eu cursul cu gr 10 , sa invatam si noi Am facut cu domnul ing Olteanu Frigul si numai daca nu vrei sa inveti nu inveti

Este bine sa mai dai din cand in cand un telefon sa nu te trezesti ca ramai pe drumuri , am colegi de la frig care sunt patiti

Acum revenind la gr 8 putin spus ca face istorie , am depasit ca vizualizari filmul de la politehnica , noi cu Alex +gr8 si filmul 6 ;) in 3 luni gr 8 a maturat cu ei asfaltul SUNTEM CEI MAI BUNI

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Date legate de inscrieri, cursuri , sediu . Politica de Confidentialitate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori