Acum este Vin Mar 29, 2024 7:50 am

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Gr 12 in data de 12 Iulie in pauza au rezolvat 2 AC-uri auto

Albume Foto Cursuri Frigotehnisti pe teren la diferite Societati
Avatar utilizator
 
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Iul 29, 2017 7:13 pm
Localitate: 1 Decembrie If

Re: Gr 12 in data de 12 Iulie in pauza au rezolvat 2 AC-uri

Mesaj de Florin33 » Sâm Iul 29, 2017 7:18 pm

iuliana SC MIPP scrie:Cursantii au rezolvat cazul supra racirii folosind apa ,au vazut ca scazand temperatura de condensare folosind apa cu aceasta ocazie a scazut temperatura de condensare ,exact cum au invatat la scoala
Aplicam supra racirea cu ajutorul apei.
Am reusit sa coboram temperatura la renault cu 14 C.J
am coborat temperatura la 9 C presiunea de vaporizare la 2,2 bari.
Alex si Alin Curs frigotehnist aer conditionat auto gr 12.
Alex impreuna cu colegii rezolva aerul conditionat ,traseul frigorific a fost identificat.


Interesant mod de rezolvare chiar am ramas surprins placut de aplicarea supra racirii si scaderea implicita a presiunii de condensare Felicitari domnului profesor

Avatar utilizator
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Iul 13, 2017 8:33 am

Re: Gr 12 in data de 12 Iulie in pauza au rezolvat 2 AC-uri

Mesaj de Gelugr12 » Dum Aug 20, 2017 1:39 pm

In pauza am rezolvat doua aere conditionate auto apoi domnul inginer a comentat la tabla ce am facut , cursul s-a prelungit pana pe la 21,30 cred A fost o aplicatie a celor invatate ,Gabriel s-a descurcat bine la fel si Alois

Avatar utilizator
 
Mesaje: 78
Membru din: Vin Sep 08, 2017 10:04 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Gr 12 in data de 12 Iulie in pauza au rezolvat 2 AC-uri

Mesaj de SorinBg » Dum Oct 22, 2017 6:42 pm

Dani12 scrie:Acum pe bune in totala am facut 5 aere conditionate auto numia cine nu vrea nu le face ,am colegii care au luat scule si scot bani important este sa te invete cineva si sa=ti explice ca apoi totul este simplu


Daca gasesc si eu o poza cu aer conditionat auto cu R134a o ridic

Avatar utilizator
 
Mesaje: 12
Membru din: Mar Oct 24, 2017 11:49 am
Localitate: Moara Vlasiei

Re: Gr 12 in data de 12 Iulie in pauza au rezolvat 2 AC-uri

Mesaj de MarianAntoni » Mar Oct 24, 2017 12:01 pm

Nu am apucat loc la gr 13 frig , de 2 luni sunt locurile ocupate ,o sa vin si eu in sala printre colegi sa invat

Avatar utilizator
 
Mesaje: 10
Membru din: Mar Oct 24, 2017 8:01 pm

Re: Gr 12 in data de 12 Iulie in pauza au rezolvat 2 AC-uri

Mesaj de Mytu » Mar Oct 24, 2017 8:28 pm

MarianAntoni scrie:Nu am apucat loc la gr 13 frig , de 2 luni sunt locurile ocupate ,o sa vin si eu in sala printre colegi sa invat

Omule vezi ca eu sunt la gr de frigotehnisti 13A mai sunt 2-3 care s-au retras vorbeste cu doamna Iuliana si esti cu mine si cu Liviu

Avatar utilizator
 
Mesaje: 19
Membru din: Dum Noi 12, 2017 7:03 pm
Localitate: Gradistea

Re: Gr 12 in data de 12 Iulie in pauza au rezolvat 2 AC-uri

Mesaj de Maryus » Dum Noi 12, 2017 7:08 pm

Gelugr12 scrie:In pauza am rezolvat doua aere conditionate auto apoi domnul inginer a comentat la tabla ce am facut , cursul s-a prelungit pana pe la 21,30 cred A fost o aplicatie a celor invatate ,Gabriel s-a descurcat bine la fel si Alois


normal ca in acest fel frigotehnistii pleaca cu un bagaj bun de cunostinte , stiu cum functioneaza masinile frigorifice stiu cum sa schimbe un compresor

Avatar utilizator
 
Mesaje: 22
Membru din: Vin Apr 06, 2018 12:55 pm

Re: Gr 12 in data de 12 Iulie in pauza au rezolvat 2 AC-uri

Mesaj de Sandel » Vin Apr 06, 2018 1:27 pm

Maryus scrie:
Gelugr12 scrie:In pauza am rezolvat doua aere conditionate auto apoi domnul inginer a comentat la tabla ce am facut , cursul s-a prelungit pana pe la 21,30 cred A fost o aplicatie a celor invatate ,Gabriel s-a descurcat bine la fel si Alois


normal ca in acest fel frigotehnistii pleaca cu un bagaj bun de cunostinte , stiu cum functioneaza masinile frigorifice stiu cum sa schimbe un compresor

Sunteti buni noi gr 13 am avut ghinion cu vremea dar sapt viitoare dupa cursul de electrician ,poate vine Cristi cu masina si o rezolvam

Avatar utilizator
 
Mesaje: 144
Membru din: Sâm Sep 02, 2017 8:57 pm
Localitate: Ciolpani

Re: Gr 12 in data de 12 Iulie in pauza au rezolvat 2 AC-uri

Mesaj de Lascu » Dum Mai 06, 2018 6:26 pm

Meseria se invata la scoala. Tot pe acolo încarcă cu green Nu înveți de pe internet cum zic unii si la primul compresie nereușită dau bir cu fugitii

Avatar utilizator
 
Mesaje: 515
Membru din: Lun Mai 08, 2017 12:11 pm

Re: Gr 12 in data de 12 Iulie in pauza au rezolvat 2 AC-uri

Mesaj de Organizator Cursuri » Dum Iul 22, 2018 5:43 pm

Lascu scrie:Meseria se invata la scoala. Tot pe acolo încarcă cu green Nu înveți de pe internet cum zic unii si la primul compresie nereușită dau bir cu fugitii

chiar ne ocupam cursantii sa invete sa lucreze cu orice freon

Anterior

Înapoi la Practica Cursuri Frigotehnisti Albume foto Practica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori