Acum este Mar Apr 16, 2024 9:48 pm

forum.cursuridecalificareacreditate.ro

Forum Tehnic : Frigotehnisti ,Instalatori ,Electricieni si Sisteme Fotovoltaice

Manualul Electricianului 2019

 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Noi 17, 2019 11:06 am
Localitate: Tatarani

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de Alin:George » Dum Noi 17, 2019 11:07 am

Patania mea se explica simplu am facut un asa zis de curs seral 8 intalniri la scoala .Nu am priceput nimic .Am platit cu banii jos , promisiuni am avut o droaie dar nimic .De practica nu pomenesc nimic =0
As dori sa procur si eu acest manual ,poate il vinde cineva ,nu ma tocmesc la pret

 

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de MilescuJan » Lun Noi 18, 2019 2:04 pm

Alin:George scrie:Patania mea se explica simplu am facut un asa zis de curs seral 8 intalniri la scoala .Nu am priceput nimic .Am platit cu banii jos , promisiuni am avut o droaie dar nimic .De practica nu pomenesc nimic =0
As dori sa procur si eu acest manual ,poate il vinde cineva ,nu ma tocmesc la pret

Am terminat la gr 12 electric , nu cred ca te lipesti de un manual de la colegi

 
Mesaje: 33
Membru din: Lun Dec 02, 2019 6:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de Halmai.Mircea » Lun Dec 02, 2019 6:34 pm

MilescuJan scrie:
Alin:George scrie:Patania mea se explica simplu am facut un asa zis de curs seral 8 intalniri la scoala .Nu am priceput nimic .Am platit cu banii jos , promisiuni am avut o droaie dar nimic .De practica nu pomenesc nimic =0
As dori sa procur si eu acest manual ,poate il vinde cineva ,nu ma tocmesc la pret

Am terminat la gr 12 electric , nu cred ca te lipesti de un manual de la colegi

Am facut o mizerie de curs , informatie de pe internet ,pot achizitiona Manualul ?

 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Dec 04, 2019 11:19 pm
Localitate: Sintesti

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de GalmaNicu » Joi Dec 05, 2019 6:31 am

Vreau sa achizitionez acest manual .a fost unul pe net cu 300 lei dar il vanduse :(

 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Dec 08, 2019 5:28 pm
Localitate: Mitresti

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de NatalieVlad » Dum Dec 08, 2019 6:38 pm

Am auzit ca noi primim varianta 2020

 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Dec 14, 2019 6:20 pm
Localitate: Voluntari

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de MereVasile » Sâm Dec 14, 2019 6:21 pm

Aton_Anton scrie:Doresc sa cumpar manualul dvs ,cum pot intra in posesia lui ?
Sunt in aceeasi situatie cu Vasile .Eu am facut un curs de electrician la noi in Galati .din cele circa 50 de ore ,peste 20 au fost cu protectia muncii ,spalatul pe maini In rest am invatat generalitati .Am primit pe CD suportul de curs
140 de pagini .9 capitole din care 48 de pagini sunt 3capitole prot muncii ,norme specifice ,igiena la locul de munca Mai mult am invatat de pe internet si din forumul dvs
Totusi nu inteleg cum puteti preda dvs in 50 de ore tot suportul de curs ,predati si sisteme ftv

vreau si eu manualul

 
Mesaje: 245
Membru din: Mie Mar 21, 2018 3:51 pm

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de RosuFlorian » Dum Dec 15, 2019 5:40 pm

Manualul electricianului, frigotehnistului sau orice alt manual fara a urma cursurile teoretice, practice si ceva explicatii cum, ce si de ce ... este ca si cand Ministerul Invatamantului ar trimite cartile acasa elevilor sa invete singuri, fara a mai frecventa cursurile scolare!

 

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de TricuMihai » Mie Dec 18, 2019 1:14 am

Ca suport de curs si complexitate peste tot ce gasesti in piata/Librarii etc

 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Dec 20, 2019 10:41 pm
Localitate: Bucuresti sect 1

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de CodrescuPavel » Vin Dec 20, 2019 10:54 pm

TricuMihai scrie:Ca suport de curs si complexitate peste tot ce gasesti in piata/Librarii etc

este cel mai complex manual dupa care se poate califica si unul cu 8 clase

 

Re: Manualul Electricianului 2019

Mesaj de CaminescuGicu » Vin Dec 27, 2019 5:18 pm

RosuFlorian scrie:Manualul electricianului, frigotehnistului sau orice alt manual fara a urma cursurile teoretice, practice si ceva explicatii cum, ce si de ce ... este ca si cand Ministerul Invatamantului ar trimite cartile acasa elevilor sa invete singuri, fara a mai frecventa cursurile scolare!

Am un coleg de firma a facut un curs de 2 bani I-am dat sa vada manualul sa invete dupa el ,din pacate nu a priceput nimic .Nici macar nu aveaa habar de simbolurile unei scheme

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Date legate de inscrieri, cursuri , sediu . Politica de Confidentialitate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori